Dokončený preklad: KinnPorsche

Po enormnom množstve otázok a pripomienok ste sa konečne dočkali finálnej epizódy tohtoročného thajského BL fenoménu KinnPorsche. Ako je u nás zvykom prinášame vám naše postrehy zo sledovania série. Prvýkrát som sa o KinnPorsche dozvedela tak pred rokom. Káčatko ma nainfikovala láskou k tomuto zaujímavému mafiánskemu dielku, a preto mi srdce vynechalo nejeden úder, keď sa šírili zvesti o zrušení. Nakoniec sa tak našťastie nestalo a rok 2022 so sebou priniesol KinnPorsche v 14 hodinových (a poriadne nadupaných) epizódach. Len občas (bohužiaľ skutočne len občas) sa stane, že v rámci jedného projektu môžeme vyzdvihnúť obrovské množstvo aspektov – strih, kostýmy, kamera, osvetlenie, hudba (ach tá hudba) – všetko ladilo v dokonalej symfónii a dopĺňalo sa s takou ladnosťou, až som miestami zabúdala dýchať.

Hereckému obsadeniu nemožno vytknúť nič. Každý herec sa svojej role ujal na 120% a predviedol perfektný herecký výkon. Hoc sa mi spočiatku zdalo, že náš neplnoletý Porchay za hereckými kolegami zaostáva, Kim sa postaral o to, aby sa moje obavy rozplynuli.

Dej bol zaujímavý a oproti knihe posunutý na vyššiu úroveň, aj keď je nutné podotknúť, že sme nedostali toľko Vegas/Pete momentov, koľko by sme chceli, pretože ich príbeh bol do značnej mieri osekaný, stále nás môže tešiť fakt, že príbeh Porchay/Kim, čo sa týka času na obrazovke, na tom bol podstatne horšie. Avšak vzhľadom na fakt, že seriál nesie názov KinnPorsche niet sa čomu čudovať. Obrovská vďaka patrí scenáristom aj za to, že nespadli do klasickej slučky – šťastie, smola, zbytočná dráma, šťastie – ale ukázali nám život taký, aký je. A veru, nenudili sme sa. Aj keď, neviem či by som dokázala ísť na rande s niekým, kto by po mne chcel, aby som jedlo vypľula naspäť. 😀 To už asi nie.

Mojou najobľúbenejšou postavou sa jednoznačne stal Kun. Dokonalá módna ikona a drama queen v jednom. Jeho šatník je odteraz mojím najžiadanejším a najobľúbenejším miestom. Trafil sa mi do noty, ako v móde, tak aj v morálnych zásadách, bláznivom vystupovaní a mnohokrát mi pripomínal moje vnútorné ja.  

Ku kritike rýchleho spádu vzťahu Vegas/Pete som sa spočiatku nechcela vyjadrovať, no nakoniec som sa svoje lásky rozhodla obhájiť. Mimo faktu, že došlo k osekaniu ich scén a času, ktorý spolu táto dvojica v knihe reálne strávila je potrebné upozorniť aj na to, že srdcia a duše ľudí, ktorých zranili už v detstve tí, ktorí ich mali milovať a chrániť, sú navždy poznačené. A každá z týchto dokonalých bytostí sa snaží akceptovať samého seba a nájsť k sebe cestu. Oni dvaja sa pre seba navzájom stali tou cestou…

Tak, ako som písala už v máji – dúfam, že sa KinnPorsche stane akousi vlajkovou loďou, ktorá bude hrdo šíriť lásku a pochopenie do každého kúta tohto ešte stále dosť homofóbneho sveta!

A teraz pár slov od našej dokonalej prekladateľky, ktorá sa ujala časovania a pomohla mi ukončiť tento skvost oveľa rýchlejšie, za čo som jej nesmierne vďačná:

Ahojte,

po dlhej dobe sa opäť vidíme a to pri veľkom finále môjho asi najobľúbenejšieho seriálu, KinnPorsche. Musím povedať, že som sa dlho odhodlávala napísať tento oznam, pretože sa nechcem lúčiť s týmto pokladom. Je to poklad, pri ktorom som sa nasmiala (vďaka Tankunovi a jeho squad) a aj plakala (všetky ostatné postavy okrem Tankun-a a jeho squad).

Úprimne, nemám ani veľa slov a neviem, ako správne vyjadriť svoje emócie. Seriál pre mňa nemal ani jedinej chybičky a to sa často nestáva. Zásluhy určite patria producentovi a režisérovi Pond-ovi, ktorý sa NESKUTOČNE tomuto projektu venoval. Pravdaže, aj ostatní režiséri či štáb, ale on do toho dal asi najviac, za čo sme mu všetci vďační.

Ako vždy, viem že nie je úplne OK porovnávať knihu a hranú tvorbu, ale tu sa mi to nedá. Jednoducho musím povedať, že hraná tvorba je o 200 percent lepšia ako kniha (ktorú momentálne prekladá do ENG herec Vegasa). Či je to dej či postavy alebo dialógy – všetko je oveľa lepšie. Nebudem klamať, bola by som rada, keby mal seriál asi 5000000 epizód, lebo niektoré veci boli dosť urýchlené, ale to je iba moje prianie.

Veľa z Vás zaujíma, či sa uvidíme pri druhej sérii a odpoveď je nasledovná – nie je absolútne isté, či druhá séria vôbec bude. Prečo? Je to kvôli hercom? Nie! Herci sa jasne vyjadrili, že by hneď do toho skočili, ale problém leží úúúúplne niekde inde, presnejšie u autorov knižnej série KinnPorsche – Daemi. Úprimne, nemám rada tie osoby a snažím sa ich nesledovať, lebo sú to odporní ľudia, ktorí nielenže sexuálne obťažovali hercov a využívali ich na veci mimo ich práce, ale taktiež šírili hate komentáre o hercoch (napr. Apo). Be on Cloud – produkcia KinnPorsche – jasne autorov varovala, aby nebrali mená hercov do úst, lenže autori to úplne ignorujú a aj teraz sú neustále problémy. Autori sa odmietajú ospravedlniť a neustále sa vyhrážajú tým, že „KinnPorsche je náš projekt a všetky práva si môžeme hockedy vziať naspäť“, čo je aj pravda. Keďže finálna epizóda si myslím, že dosť veci uzavrela, KinnPorsche dokáže prežiť bez druhej série a úprimne? Budem radšej rada ak druhá séria nebude, lebo ak v tom majú mať opäť prsty autori, tak vieme, že sa niečo poserie.

Taktiež chcem pozdvihnúť fakt, že herci odviedli skutočne TOP prácu. Bola som milo prekvapená, keď som sa dozvedela, že pôvodne postava Vegasa nevedela po anglicky, ale keďže herec navštevoval bilingválnu školu a doma hovorí s rodičmi len po anglicky, zakomponoval niečo zo seba aj do deja.

A viete, že Mile má veľký podiel spoločnosti Be on Cloud a je jej tzv. sugar daddy? Nie, nevymýýýýšľam si, lebo prezývkou „daddy“ ho volajú skoro všetci herci.

Be on Cloud je skutočne produkcia ktorá dala do svojho prvého projektu všetko a môže byť príkladom pre iné produkčné spoločnosti. Už sa neviem dočkať na ich očakávaný historický film, ktorý je naplánovaný na rok 2023, v ktorom ako inak budú vystupovať opäť Mile s Apom!

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

12 komentárov k “Dokončený preklad: KinnPorsche”

 1. Ahojky taky moc děkuji za překlad a moc doufám, že vaše zdravotní problémy jsou na ústupu a aspoň si dopřejete čas pro sebe… my si rádi počkáme… hezké léto přeji oběma 🙂

 2. Bože já VÁS FAKT MILUJU! ♥Ani nevíte jakou mám radost! NEJLEPŠÍ! ♥♥♥ DĚKUJI MOC ZA VAŠI PRÁCI♥♥♥

 3. Ahoj moc děkuji za překlad.Měli byste si taky užít léto odpočinout si od všeho a nabrat energii.Každý otřebuje trochu oddychu,tak vám přeju užijte si krásné léto.

 4. Já si naopak myslím, že tvůrci si nechali otevřenou cestu ke druhé sérii, protože:
  – Nechali žít Vegase (Vegas/Pete),
  – Neuzavřel se příběh Kim/Porchay,
  – Hlavní pár má také na co navázat.
  Nevidím do zákulisí, nevím, jaké spory o autorství tam byly, ale obrovský úspěch této série znamená i velké příjmy pro tvůrce, a tím i větší motivaci ke druhé sérii…

  1. Ahojky, samozrejme, keď sa chce, dá sa ako píšeš nájsť niečo, na čo sa dá nadviazať, ale zase nie je to také veľké, že by tá druhá séria chýbala.
   To, že je Vegas nažive pre mňa nepredstavuje niečo podstatné, prečo by mala byť druhá séria a taktiež hlavný pár. Jediná veľká vec, z čoho si myslím, že môžu spraviť druhú
   sériu je KimChay a Porsche-ho mama. Čo sa týka tých peniazov, je to úplne logické, ale treba brať aj do úvahy, že herec Mile niekoľkokrát povedal, že nejde o peniaze. Veľa ich projektov robili zadarmo a od fanúšikov nežiadali peniaze (preto je v KP tak málo reklamných produktov). KinnPorsche svetové turné je skoro všetko hradené z Mile-ovho vrecka, takže áno, KP priniesol peniaze a určite veľa, ale podľa mňa, ak spravia druhú sériu, spravia to kvôli deju a nie kvôli peniazom (ako to robí veľa iných prod. spoločností).

 5. Moc děkuji za vaší skvělou práci! Upřímně ? Moje srdce brečí, že tak skvělý serial skončil. Věřím, že něco pěkného opět příjde a my tak budeme moct opět čučet do notebooku a brečet😂 Upřímně BL fanoušek jsem jen díky vám holky. Na vaše překlady jsem přišel náhodně a byla to ta nejlepší věc! Určitě se neuvěřitelně těším na vaše další překlady, protože váš vkus je podle mého gusta! Přeji příjemné překládaní (doufám) mnoho dalších skvělých serialů.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *