Dokončený Preklad: Bad Buddy

Ach, ako veľmi ťažko sa mi píše dnešný oznam. Áno, je to tak ako vidíte a dnes sa lúčime so seriálom, ktorý som si viac ako zamilovala. Určite patrí na prvé priečky môjho zoznamu. Susannah by Vám vedela napísať, ako VEĽMI som ju otravovala ehm ehm svojou láskou k tomuto skvostu. Herci, neskutočne úžasní – pristalo im to a tá chémia akože…Nemám slov, dobre? Scenár taktiež prekrásny a som rada, že sa trochu odchýlili od knižnej predlohy. Postavy boli písané veľmi realisticky a ľudsky a jednoducho…takto má vyzerať normálny pár. Páčilo sa mi neskutočne, že z bozkov nerobili niečo WOW, MEGA, BOMBASTICKÉ. Jednoducho tie bozky zobrazili tak ako v reálnom živote chodia – ako prekrásny zvyk. Jednoducho sa ráno zobudíte a idete do roboty s bozkom na perách. Bolo to prirodzené a prekrásne. Takto si predstavujem budúcnosť ďalších seriálov. Bez cringe momentov a jednoducho realita. Nie všetko bolo vždy pekné, Pat aj Pran mali svoje muchy a tak to je. Koniec bol…wow, plačem ešte teraz a jednoducho sa nachádzam v kaluži slzičiek, pretože úprimne, nemám čo vytknúť? Hudba bola famózna a veľmi sa mi páčil náznak skladby od Tilly Birds. Bože, nemôžu už napísať pieseň pre nejaký seriál???? Akože, hello, chcem to.

 

Ďakujem divákom, ktorí pozerali s našimi titulkami, vážim si to a taktiež veľká vďaka patrí Susannah, ktorá sa pri časovaní viac ako natrápila a tie pesničky boli taktiež zabijak. Mali sme momenty, kedy sme si chceli potrhať vlasy a mali sme momenty kedy sme sa v objatí roztápali.

 

Neviem, ako mám ukončiť svoje slová…Asi iba ak, že dúfam, že Ste si túto jazdu užili rovnako, ako ja.

 

A teraz slová od badass Susannah!

Ahojte,
 
tak a je to konečne tu. Koniec Bad Buddy. Už žiadne otázky, kedy to príde, pretože ste sa konečne dočkali – vy seriálu a ja pokoja. 🙂 Téma znepriatelených rodín nie je ničím nová, takže sme s Káčatkom čakali len na to, či sa ich spracovanie danej témy bude niečím líšiť. A veru splnili očakávania. Je to zábavné, osviežujúce, vtipné a určite to stojí aj za opakované pozretie. Čo sa týka hlavného páriku s hercom, ktorý stvárnil Pat-a mám menší problém, (to už som vysvetľovala aj pri Dew) pretože sa mi na neho ťažšie zvyká. Veľmi som sa bála, že mi tento fakt znepríjemní celý seriál, no aké bolo moje prekvapenie, keď sa z neho stal, pre mňa ikonický, chalan s vyšinutým pohľadom. Rola rebela mu sadla a zahral ju výborne, avšak pri hraní romantického Pat-a som to tak už bohužiaľ necítila. Prišlo mi to z jeho strany príliš strojené. Ale opäť, to bude asi tým, že si na neho neviem zvyknúť a naozaj neviem objektívne posúdiť jeho výkon. Na druhej strane Pran, ach môj dokonalý chlapček s rozkošnými jamkami si hranie svojej postavy užíval tak, až ma jeho úsmev vždy rozosmial.

Za najväčšiu podpásovku považujem nevytvorenie páriku KornWai (no na upokojenie môjho rozhorčenia postačí kvantum FF napísaných rovnako sklamanými diváčkami ako som ja). Veľmi príjemným prekvapením bolo vytvorenie dievčenského páriku – PaInk.

Za najväčšie sklamanie považujem cenzúru. Rovnako ako pri Tale of 1000 stars som pri určitých pasážach kričala po akcii, ktorá však neprišla. A pri Bad Buddy, príbehu o dvoch hormónmi zmietaných tínedžeroch, mi to chýbalo o to viac. Neviem či sa GMMTV snaží vychovávať mravnú mládež, alebo len predstiera, že láska nemá aj fyzickú stránku (nevravím tu len o sexe!), ale táto ich cenzúra ma dosť sklamala. 
 
Prajeme Vám príjemné sledovanie
 

Škaredé Káčatko a Susannah

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

12 komentárov k “Dokončený Preklad: Bad Buddy”

  1. Díky za dokončení překladu a na sto procent souhlasím s hodnocením seriálu od Susannah. Je téměř identické, jako mé hodnocení (recenze) na jednom jiném serveru, jiri.twist

  2. Velký dík za překlad! Ano Bad Buddy patří k absolutní špičce v žánru BL. Dokonce i reklamy na sponzory byly (většinou) do děje zasazeny tak dobře, že se při prvním shlédnutí ani nepoznalo, že jde o reklamu. 🙂 Jen škoda, že některé věci byly v posledním dílu jen lehce naznačeny, hlavně pokud jde o „kapitulaci“ rodičů. Chtělo by to speciální epizodu, ale s tou se zřejmě nepočítá…

  3. Moc děkuji za překlad,moc se Bad Buddy líbil i když trochu souhlasím se Susannah mohlo tam byt o trochu méně cenzúry,protože si myslim,že mladí jsou trochu více vášnivý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *