2021 WRAP-UP – UPDATE

                                                      UPDATE (Susannah)

Je to neuveriteľné, ale skutočne tu máme posledný deň roku 2021. Ako vždy, pridávam vám novoročný oznam, alebo skôr wrap-up v ktorom zrekapitulujem môj prekladateľský rok, ktorý bol, musím podotknúť, veľmi hojný!

V prvom rade chcem pozdvihnúť fakt, že by som sa takto ďaleko nedopracovala, keby nebolo mojej korektorky/časovateľky a rodiny v jednom, Susannah. Nie vždy bolo všetko ružové, a ani krásne fialové, ale nikdy nič nie je na 100%. V každom prípade mi Susannah veľmi pomohla a nie iba v „profesionálnom“ svetle, ale aj osobnom. Jej smiešne otázky kladené na mňa, či dané slovo u mňa v hlave existuje ma vždy vie dostať do kolien, pretože áno, v mojej hlave mám veľakrát mix jazykov a potom z toho vzniknú skutočne unikátne slová! Keby nebolo nej, asi by ten finálny počet projektov za rok 2021 takto nevyzeral a bol by oveľa menší, ale keď ona vie tak krásne prosiť a kto by jej vedel odolať, však? Týmto chcem teda povedať veľké ďakujem!

Taktiež ďakujem aj divákom, ktorí si nás vedia pravidelne „naladiť“ a sú s nami v dobrom, ale aj zlom. Rok 2021 bol skutočne totiž náročný a nie iba kvôli „big C“ ale aj iným veciam. Stali sa krásne, ale aj škaredé veci, ale tak to býva. Človek sa musí postaviť a ísť ďalej a povedať si, že je to iba život a netreba sa zaoberať nepodstatnými vecami, ktoré nás reálne nikam, ale skutočne nikam nedostanú ďalej v našom osobnom raste. A práve vy, diváci, ste toho svedkom. Myslím si, že sme si všetci tento rok mnohokrát povedali „I don‘t give a shit, I don‘t give a fuck“ a tak to má byť vo veľa veciach! Dúfam, že ste tento rok mali vyvážený čo sa týka negatívnych a pozitívnych vecí, pretože práve v rovnováhe je krása. A ak práve projekty, ktoré som vám ja a Susannah pridali máte v šuflíku pozitív, musím povedať, že je to obrovská, ale skutočne obrovská pocta. Oproti hercom a celému štábu sme možno iba nejakí mravci, ale za seba, ako malý mravec som šťastná, že práve titulky ktoré dávame von vás vedia potešiť.

A teraz začneme s rekapituláciou, pretože to je gro koncoročných oznamov. Za rok 2021 som ja a Susannah pridali 49 projektov! Musím povedať, že je to viac ako obrovské číslo a vôbec som ho na začiatku roka 2021 nepredpokladala!

Môj rebríček od najlepších – kedy 1 predstavuje najvyššie hodnotenie – je nasledovný:
1. Better Days
2. We Best Love
3. Yin-Yang master: dream of eternity
4. Lovely Writer
5. Utsukushii Kare
6. Sei No Gekiyaku
7. The man who defies the world of BL
8. To my star
9. Tale of 1000 stars
10. Wuliang

Povedala som si, budem mať rebríček iba TOP10 pretože musím mať nejaký limit. Rebríček menej lákavých projektov sem nebudem dávať, lebo ich tak veľa nie je, ale medzi najväčšie sklamanie pre mňa určite patrí Bite Me a HIS – movie. Pri Bite Me som mala vysoké očakávania z toho dôvodu, že autorom knižnej predlohy bola autorka, ktorá spravila Manner of death a ten sa mi páčil, ale za medicínske sprostosti práve preto u mňa klesol trochu, ale stále to bol veľmi dobrý seriál a hlavne akčný a nový pretože síce je krimi seriálov veľa, ale ani jeden z nich nemal hlavných hrdinov, ktorí sú súčasťou LGBT. Presné vyjadrenie k Bite Me a filmu HIS nájdete TU a TU!

Do nového roka máme obrovské plány. Január sa iba doslova začal, no už nám klope na dvere nie jeden nový projekt a úprimne poviem, že nie som vôbec ready, pretože moje náročné obdobie bude ešte trochu dlhšie pretrvávať. Nebudem vám tu teda sľubovať hory-doly prekladov, ale viem vám sľúbiť to, že tu vždy budem. Zatiaľ sa majte a prajem vám krásne sviatky!

                                        A teraz sa k slovu hlási Sib:

Ahojte,

rok 2021 je úspešne za nami. Priniesol so sebou veľa radosti, no i starostí. Niečo vzal a niečo iné na oplátku ponúkol. Osobne som od októbra v štádiu čakania na rok 2022. Dúfam, že sa po polnoci spustí reštart a všetko zlé zmizne. Pre všetkých, ktorí sú na tom tak ako ja chcem vytiahnuť svoju najobľúbenejšiu myšlienku z Teen Wolf, ktorá sa mi v hlave preblisne pri akýchkoľvek ťažkostiach – Pamätaj, že svet je vždy v rovnováhe. Ak cítiš, že je všetko príliš dlho negatívne vyčkaj ešte chvíľku, pretože sa to nakoniec zákonite musí vrátiť do rovnováhy. –  A tak len čakajme spolu na tú našu súdenú rovnováhu.

V prvom rade by som chcela všetkým zapriať len to najlepšie. Nedávajte si predsavzatia, kvôli ktorým budeme neskôr demotivovaný! Choďte na všetky svoje sny bezhlavo no zároveň pomaly, aby vás výsledný efekt vašich skutkov nedostihol nepripravených. Netúžte po niečom, čo sa nedá a nepodceňujte sa vo veciach, ktoré zvládnete! Káčatku a všetkým ostatným školopovinným/školodobrovoľnepovinným želám šťastnú ruku pri ťahaní otázok, ústnych skúškach, zápočtoch a všetkom možnom, čo si pandemická situácia pre vás pripravila. Verte si a zvládnete to! A ak nie, tak to skúste ešte raz nič zlé na tom nie je!

Taktiež by som chcela poďakovať všetkým, ktorí pri nás ten rok stáli, pomáhali nám prekonať ťažkosti či už v podobe kradnutia tituliek, nehoráznej drzosti niektorých indivíduí či zákernosti iných prekladateľov. Poďme všetko spoločne hodiť za hlavu a vydajme sa do tohto krásneho 2022 šialenstva s čistým štítom. Nik totiž nestojí za to, aby sme si ho znechutili (vyčkajme aspoň na 2. 1. no nie 😀 ). Vymenovala by som vás osobne, no je vás také množstvo, že sa bojím, že by som niekoho omylom opomenula, takže stačí, ak sa pozriete do sekcie komentárov alebo do svojej pošty odoslaných emailov a ak sa nájdete v spojení s nami je tento odstavec špeciálne pre vás.

A teraz moje milované drahé Káčatko! Zbrklé Káčatko s nízkym sebavedomím ohľadom školy! Ďakujem ti za prvý celoročný titulkový maratón. Dúfam, že ich bude čo najviac a že si takýchto titulkovo hojných rokov ešte užijeme.

Ako už bolo spomenuté, preložili sme si pre vás dokopy 49 projektov. To je veľa! Oproti roku 2020, kedy sme nespolupracovali celý rok to činí rozdiel 36 prekladov! Rok 2021 sme začali dielkom Color Rush – publikované 21. 01. 2021 a ukončili Between Us Special – 27. 12. 2021. Čo sa týka môjho rebríčku TOP 10 no to by bolo zložitejšie, pretože mám TOP pri každej krajine. Áno všetko tak komplikujem opýtajte sa chudáčik Káčatka.  

Tak ešte raz a naposledy – len to najlepšie a užime si rok 2022 plnými dúškami…

          Škaredé Káčatko a Susannah 

 

8 komentárov k “2021 WRAP-UP – UPDATE”

 1. Ahoj HOLKY,
  Moc vám děkuji, za vaši skvěle odvedenou práci. Už jsem s vámi nějaký ten pátek a miluju vás víc a víc. Nejen pro váš úžasný výběr BL materiálů, ale hlavně s jakou láskou to děláte a je to znát. I když mě moc mrzí, že jste začali dělat Hardsub (to se vás netýká, bohužel člověk stárne a odchází i zrak nemůžu si titulky zvětšit) ale rozumím tomu a souhlasím s vaším rozhodnutím, se alespoň takto bránit, když jsou lidi hyeny. Přeji vám úspěšný celý nový rok, hodně síly a pevné zdraví, aby ste nás mohly bombardovat dalšími novými projekty.

 2. Ahojky holky, moc a moc Vám děkuji za všechny překlady které jste pro nás v minulém roce připravili. Jsem jedna z těch kdo nepíší a neděkuji, za to se moc omlouvám. Ale moc si vážím Vaši práce a jsem Vám za ni opravdu neskutečně vděčná ♥ ♥
  Do toho nového roku 2022 Vám přeji jen to nejlepší, ať se Vám splní vše co si přejete, ať jste zdravé, šťastné a spokojené. Budu se moc a moc opět těšit na všechny Vaše překládané projekty.
  Děkuji opravdu moc za vše ♥

 3. Ahoj, přidám se s díky za vaší práci. Je to takový báječný relax pustit si praštěný, veselý, zaláskovaný nebo jinak postižený seriál :)) Chodím sem moc ráda a jste má top stránka. Děkuji a vydržte nám co nejdéle. Asi to není vždy jednoduché, osobní život, nebo vynucující požadavky od některých uživatelů, a hlavně krádež vašich překladů. To člověka opravdu vyštavý. Díky

 4. Kačátko a Susannah,
  nejprve bych Vám chtěla moc poděkovat za úžasné překlady, které neskutečně potěšily, děkuji 😀
  Přeji Vám mnoho štěstí, zdraví, úspěšné složení zkoušek a dlouhotrvajícího přátelství v novém roce.

 5. Do světa BL seriálů jsem vpadla teprve minulý rok. Hodně dlouho jsem seriály sledovala přes youtube. Takže moje sledování vypadalo asi tak, že jsem hodila stopku a hurá slovník 😀 Nevadí, zase se člověk něčemu přiučil. A pak jsem objevila VÁS. A zjistila jsem, že je tu dalších xxx filmů a seriálů, které prostě MUSÍM vidět. No jo STAL se ze mě závislák na BL♥ Moc bych vám chtěla PODĚKOVAT. Děkuji za vaši úžasnou práci. Za to co pro nás děláte. Z negativních komentářů si prosím nedělejte hlavu. Ještě jednou mocinko, moc děkuji. Přeji vám a i ostatním jen a jen to dobré do nového roku♥

 6. Ahoj holky, chtěla bych vám moc a moc poděkovat za vaši obětavou práci a za čas, který na překladech strávíte. Jak jste už nejednou psaly, děláte to s láskou a na vaší práci je to opravdu vidět. I já jsem zde teprve něco málo přes rok, ale jsem moc ráda, že v době první vlny Covidu, jsem vás objevila a vaše stránky s překlady mne doslova vytáhly z nejhoršího… proto vám přeji i v dalším roce plno elánu a štěstí v osobním i pracovním nebo školském životě. Mám doma dceru, která bude letos maturovat, takže chápu, že období je fakt náročné … i já mám nervy na pochodu a to jen přihlížím… takže fighting
  děvčata 🙂

 7. Ahoj, holky, na začátku vám musím hlavně poděkovat. Mám teď těžší období a hledala jsem únik, něco co mi pomůže a jen díky vám jsem mohla poznat svět BL seriálu, kterym jsem absolutně propadla a pomohly mi zapomenout na to co mě trápí a postupně se s tím mohu vyrovnat. Díky BL seriálum se má mysl netoula tam kam nechci. Ještě více mě těší, že jsou titulky ve slovenštině, protože je to můj rodný jazyk a přijde mi, že romantika v ní vyzní vždy lépe. Moc vám děkuji a v roce 2022 vám přeji ať jste obě spokojene, zdravé, úspěšné a ať vás obklopuje láska a štěstí.
  Děkuji, věřte mi, že jsem vám opravdu moc vděčná.
  Lydka

 8. Ahoj holky,přejem vám do nového roku jen to nejlepší,ať se vám povede vše co vezmete do ruky.Díky vám jsem si užila spoustu krásných vašich projektu.Miluju vaší práci a moc a moc za ní děkuji.Takže jěště jednou vše nejlepší do nového roku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *