Dokončený Preklad: Bite Me

Tak a dnes niektorých z vás potešíme aj poslednou epizódou thajského BL seriálu – Bite me.

Predtým ako začnem s mojou recenziou chcem pripomenúť, že celá recenzia je iba môj názor na dané dielo. Sú ľudia ktorí so mnou budú súhlasiť a iní zase nie. 

Tak prejdime na to a uzavrime tento projekt. Na daný seriál som sa veľmi tešila lebo za prvé, tam hrá Mark Siwat, ktorý ma očaril v Love by chance, ALE viac ma očaril v Netflix seriáli – The stranded. A za druhé som sa tešila preto, lebo námet seriálu pochádza z knihy od autorky, ktorá napísala aj dielo Manner of death s hercami Max a Tul. Preto som si myslela, že výsledok bude fenomenálny, ale zmýlila som sa. 

Keď pozeráte seriál týždenne, teda ako beží, viete si ho vychutnať inak, ako keď je celý vonku. Na konci každej týždennej epizódy čakáte niečo, čo vo vás vyvolá nadšenie a túžbu pozrieť si novú epizódu, čo sa ale pri tomto seriáli vôbec nestalo. Mám rada slow burn romantiku, ale toto nebola ani slow burn romantika, ale čistý chaos – aspoň podľa mňa. Úprimne, už som ani nevidela pointu. Scenárista je….nemám slov, ale ak aj on hovorí tak pomaly v reálnom živote tak by sme sa veľmi dlho nerozprávali, lebo by som zaspala, alebo odišla. Aj celé dialógy boli….nezmyselné? Zdĺhavé? A v prvom rade, neviedli k ničomu. 

Herecké výkony….Mark-ov potenciál išiel von oknom a je mi ľúto, že nemohol ukázať svoj talent naplno, pretože ten chlapec VIE hrať ale ten scenár ho totálne pochoval. Čo sa týka vedľajšieho účinkovania…Aek-ovi kamaráti 0 bodov, aspoň u mňa. 

Ako asi môžete vidieť, očakávacie Káčatko sa VEĽMI sklamalo a preto tá recenzia aj takto vyzerá, ale viete, že mám rada úprimnosť a preto tieto slová hovorím verejne. V skratke sa mi tento seriál nepáčil a za mňa dostáva 5 bodov z 10. 

PS – Pozitívum tohto seriálu je OST skladba od Marka a tie úžasné zábery jedál. 

A teraz recenzia od Susannah, ktorá dúfam neumrela hladom!

RECENZIA BUDE OBSAHOVAŤ MENŠIE SPOILERY, INAK TO BOHUŽIAĽ NEJDE:
 
Ešte raz, ahojte…
 
dnes máme očividne ukončovací deň, čo je v prípade Bite me skutočne úchvatná správa. Osobne som sa bála, že sa tohto dňa nedožijem, pretože Bite Me je v mojich očiach jedno obrovské fiasko. Ale pekne poporiadku.
 
Moje obavy začali už pri prvej epizóde. Pomalé, ale (ne)skutočne POMALÉ tempo rozprávania postáv ma spočiatku rozosmialo a pripomenulo mi Rossa z priateľov, no po takých, hmmm, 20 minútach mi to začalo liezť na nervy. Možno je to aj tým, že som rýchly človek a nemám trpezlivosť na to, čakať 20 minút, kým osoba dokončí jednu, áno podotýkam jednu, vetu. Moja ďalšia obava začala pomaličky klíčiť na konci druhej epizódy, kedy nám bol predstavený prvý z troch, áno TROCH, zloduchov. Ako beriem… Beriem fakt, že viacero záporných postáv dokáže parádne zamiešať karty, no tu som mala pocit, že tieto postavy neurobili nič. Ukázali sa a zmizli. Človek na ne zabudol tak rýchlo, že ho ich opätovné ukázanie na obrazovke prekvapilo. Takže za mňa, radšej jeden zloduch a poriadne ako traja a na nič.
 
O zvrate, ktorý doteraz nerozumiem ako vznikol, prečo vznikol a na čo bol dobrý, keď sa hneď vyriešil ani nebudem hovoriť. Celkovo mi to prišlo akési nemastné, neslané, ba až bez deja. Táto séria bola obrovským omylom, prvým projektom, ktorého preklad ľutujem a dúfam, že sa nám už niečo také nikdy nepripletie do cesty.
 
Aby som nebola až príliš negatívna chcem vyzdvihnúť prácu s kamerou pri príprave jedál. Bola to pastva pre oči a mám podozrenie, že som kvôli ich dokonalej technike pribrala pri korektúre Bite Me minimálne jedno kilečko (ešte že sa neblíži plavková, ale svetríková sezóna). Taktiež ma očarila hudba a vzťah Aek-a s mamou (ktorý beriem za ukážkový a pre 99% populácie nedosiahnuteľný).
 
To je za mňa všetko. Ak ste s Bite Me čakali na poslednú epizódu, poprípade na naše recenzie tak za mňa sa do toho nepúšťajte. Ten čas viete využiť lepšie.
 
S láskou
Veľmi sklamaná
Susannah
 
Prajeme Vám príjemné sledovanie poslednej epizódy

Škaredé Káčatko a Susannah

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

3 komentáre k “Dokončený Preklad: Bite Me”

  1. Seriál byl vážně dost zvláštní a vlastně jediný co mě tam zaujalo bylo právě jak hrál Mark. Jako smutek a všechny emoce jsem mu věřila. Ale bohužel to je opravdu jediný plus na celým seriálu. Ještě ost co nazpíval je za mě fenomenální ❤ Jinak děkuji i tak za překlad.

  2. Děkuji za překlad. Je fakt, že to byla celkem nuda. Jen se utěšuji tím, že Oxygen byl ještě o třídu horší. A neboť jsem se na to dost těšila, tak jsem byla velmi zklamaná. Tady jsem nic neočekávala, tak mě to zase tak moc nevadilo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *