Dokončený Preklad: Behind Cut

A je to tu!

Posledné epizódy ďalšieho mini seriálu z módneho prostredia, ktorého potenciál bol tak ako pri Tinted with you veľký! Herecké výkony sa mi páčili – najviac ma zaujal herec, čo hral Yeong U-a. Ale aj tak mojou naj postavou bol určite otec hlavného hrdinu, ktorý mal skutočne prekrásne dialógy so svojím synom – niekedy ma dohnali k slzám. 

Úprimne, posledné epizódy sa mi zdali byť dejovo mätúce a nedotiahnuté do konca, čiže zato musím strhnúť veľký bod, ale zase, ako som povedala aj pri Tinted sa niekam dostávame. 

A teraz zopár teplých slov od Susannah

Ahojte,

dnes vám prinášame posledné dve časti kórejského BL – Behind Cut. Je úsmevné ukončiť tento projekt práve 20. 1., pretože presne pred rokom sme v rovnaký deň ukončovali Color Rush, takže sa nám tieto kórejské jednohubky asi snažia niečo naznačiť.

Skôr, než sa pustím do samotnej recenzie by som vás chcela poprosiť, aby ste pri sledovaní tohto, no aj iných kórejských diel brali ohľad na fakt, že majú skutočne nízky rozpočet a ako sa vraví „za málo peňazí málo muziky“. Niekedy sa tento rozpočet odrazí na deji samotného seriálu, pretože pri ôsmich 15-minútovkách nevymyslíš nič prelomové (nie nezabudla som na dokonalé To My Star, ale opäť, ako sa hovorí výnimka potvrdzuje pravidlo). Takže áno, BL ako také ešte stále nemá tak veľkú podporu v ostatných štátoch, akú si zaslúži.  

A teraz k samotnej recenzii. Existujú seriáliky a filmy, ktoré je nutné si poskladať ako puzzle, aby ste porozumeli tomu, čo chceli povedať. Posolstvo tohto seriáliku bolo zaujímavé a VYZDVIHUJEM prostredie módneho priemyslu, keďže módu milujem! Hoc ma mrzí, že sme sa nestretli s viacerými návrhmi na 8 krátkych epizód ich bolo dosť.

Čo sa týka hereckých výkonov jednotlivých postáv:

  • Eom Se Ung nie je žiaden nováčik, čo dokazoval v priebehu celého seriálu, no najviac ma dojala scéna zo siedmej časti, pri ktorej som mala nehoráznu chuť objať ho a utešiť…
  • Bum Jun sa ako herecký nováčik osvedčil a hoc by mu pár hodín herectva neuškodilo určite zaujal a zanechal dojem + štýl obliekania, ktorý bol pre jeho postavu zvolený bol veľmi inovatívny a zaujímavý a padla by som na zadok od radosti, keby sa aj chalani v okolí rozhodli experimentovať a vybočiť zo zaužívaných koľají klasických outfitov
  • Choo Suk Young ma bohužiaľ sklamal. Stal sa pre mňa rušivým elementom celého seriálu a hoc je mi to veľmi ľúto neverila som mu ani jeho zapletenie v trojuholníku lásky, ani jeho „som luxus, ktorý si nemôže dovoliť každý“

V konečnom dôsledku bol seriál zaujímavý, no pri jeho pozeraní musíte byť na 100% sústredení a milovať puzzle, alebo zliepanie záhad, pretože skoky pri niektorých scénach boli skutočne šokujúce. Každopádne som za seriál rada, určite si ho niekedy rada opäť pozriem a tým, že už bude komplet možno zanechá hlbší dojem.

P.S.: vyzdvihujem zostrihanie predošlých scén v siedmej epizóde, ktoré spolu s hudbou tak dokonale odrazili posolstvo danej epizódy až z toho pozorného diváka zamrazí…

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *