Špeciál: Lovely Writer

A je to konečne tu. Musím povedať, že s vecami, ktoré mám rada sa veľmi ťažko lúčim a to bol prípad aj Lovely Writer. Ale nie, bolo to aj kvôli tomu, že sa video ťažko zháňalo a doslova sme robili prácu hackerov, ale nevadííííííí! Časovanie bolo brutus, a všetku vďaku hoďte na Susannah, lebo ona všetko upravovala a vyplakala určite nové more, a ak nie more, tak minimálne jazierko. 

Moja recenzia je nasledovná – DeepHup milujem. Táto produkcia a aj režisér pracovali na TharnType a preto som mala veľké očakávania a našťastie ma nesklamali! Preženiem, ak poviem, že sa mi to asi viac páčilo ako TT? Za prvé, epizódy boli dlhšie a scenár tiež, čo dodalo hĺbku postavám. Za druhé, námet bol VEĽMI zaujímavý! To je to prvé, čo ma tak chytilo na tomto skvoste. Herecké výkony tiež cmuk cmuk a celkovo…dej spomenul všetky zásadné veci, ktoré sa momentálne dejú. Neskutočne sa mi páčili rodičia oboch hrdinov a áno, narážam aj na tie smutné scény, ktoré boli. 

Hudba bola taktiež super a no….cítila som v tom kúsok seba? Gene sa veeeeľmi, ale veeeľmi na mňa podobá. Susannah je naopak lišiak Sib, ktorého ste si obľúbili určite aj vy. Ich kontrast ich spája a to je na tom to krásne. Niekto berie všetko vážne a druhý sa snaží držať nad vecou. Tento pár má skutočne super chémiu. 

Čo sa týka špeciálu….prežila by som aj bez neho lebo ten sa mi skutočne zdal byť klišé, ale odpustím im to, lebo som celú sériu milovala a teším sa na ďalšie dielo od tejto produkcie a réžie – Something in my room! 

A teraz zopár slov od môjho Šib-a!

Ahojte,
 
skôr než sa pustím do recenzie na samotný seriál by som sa s vami rada podelila a môj postreh. Všimla som si totiž, že toto hojné obdobie špeciálov ma utvrdzuje v mojej domnienke, že existenciu špeciálu môžeme rozčleniť na NUTNÚ (špeciál, bez ktorého sa nedá dýchať, ako to bolo pri Check Out, Innocent, TT…) a ZBYTOČNÚ (teda špeciál, pri ktorom rozmýšľam, prečo… prečo si vlastne vznikol… ako je to pre mňa, bohužiaľ, aj tu pri LW).
 
A teraz hor sa do samotnej recenzie. Pamätám si, že keď začínal LW začínalo aj Tale of 1000 stars. Moje pocity boli – Tale nechcem robiť a LW chcem. Po pozretí prvej epizódy u oboch skvostov sa z Tale postupne stával môj najobľúbenejší seriál daného roku a z LW sa stalo akési fiasko. Áno skutočne som prvé epizódy robila sklamaná a čakala som, kedy ma to chytí… A stalo sa! Nakoniec až tak, že som si uvedomila, že čím dlhšie hľadím na ich vzťah tým viac v ňom vidím ten môj s Káčatkom. Bola to dlhá, skutočne dlháááá cesta plná dokonalých, úsmevných scén, sĺz, pochopenia aj nedorozumení. Seriál ako taký sa mi nakoniec veľmi zapáčil, aj keď na prvú epizódu budem mať stále ťažké srdce…
 
Ach mohla by som tu o tom básniť, no to by som musela vyťahovať jednotlivé scény a to by už bol SPOILER, pre tých, ktorí trpezlivo čakali na tento špeciál. Preto vás ďalej nebudem zaťažovať svojimi citovými ani myšlienkovými pochodmi a radšej vám vrelo odporúčam pustiť si tento zaujímavý skvost. A nezabudnite… Ak budete mať pocit, že je to na nič vydržte chvíľku, pretože sa to zlepší… Skutočne sa to zlepší až tak, že sa z toho možno stane jazda vášho života. :*
 

Prajeme Vám príjemnú finálnu jazdu

Škaredé Káčatko a Susannah

Titulky nájdete na MEGA a video na ULOŽTO! K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

2 komentáre k “Špeciál: Lovely Writer”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *