XXL prekvapenie po 22. hodine!

Pekný večer Vám prajem o takejto neskorej hodine, ale tak určite sa poznáme a viete, že po 22. hodine sa dejú zázraky! Úprimne, keď mi Susannah navrhla spraviť takéto veľké prekvapenie, netušila som, či sa to z mojej strany vydarí, lebo nemám veľa voľného času a niektoré darčeky sú mi témou úplne cudzie (vtedy nastúpila poriadne kapitánka Susannah a kosila tie moje chyby jedna radosť), ale prekvapivo sme to nakoniec obe dali! 

Čo je vlastne toto prekvapenie? Väčšinou máte vpravo vypísané linky k titulkám, ale tentokrát nie a prečo? Lebo tých prekvapení je až deväť! Všetko sú to kórejské produkcie zväčša starších ročníkov. Môžete si teda pozrieť ako to Susannah nazvala „BL v plienkach“. Je to rozdiel? Obrovský. Niektoré mi boli cudzie a nepostrehla som pointu režiséra, ale iné zase hovorili presne k aktuálnej téme. Je smutné, že aj po rokoch sa rieši to isté, ale zase, je treba uznať, že sa spoločnosť stavia k LGBT komunite lepšie, ako pred rokmi. 

Asi najviac ma chytil za srdce film Weird housemates a najviac som „plakala“ a smiala sa pri My personal trainer. Ľudia si povedia, „však je to krátke, čo je na tom takééé ťažkééé“. No, keď máte s telocvikom skúsenosti iba také, že ste trikrát za sebou počas volejbalu skoro nechtiac vybili spolužiačke zuby sa ani nečudujte prečo ja a telocvičňa nie sme v partnerskom vzťahu. 

V každom prípade si užite krátke filmy : My pistachio, Table manner, My personal trainer, Some more, Weird housemates, Free bird, Nabang Spark a Jealousy is my guest. 

Všetky titulky a videá nájdete v sekcii „Preložené filmy“

A teraz zopár slov od kapitánky tejto lode, ktorá neskončila ako Titanic! 

Ahoooojte,
 
v hlave vašej strelenej korektorky sa zrodil nápad na akýsi nový druh potešenia pre naše lásky (vás :*) a to vo forme balíčku prekvapení. A tak sme sa rozhodli vytvoriť zoznam známych i menej populárnych kórejských BL skvostov, ktoré sa za tie roky nazbierali a preložiť ich pre vás. Dokopy vás čaká 9 diel, ktoré sú tak rozmanité ako sám život. Je v nich badať nesmelé začiatky BL (Nabang Spark), kedy ešte šlo o akési „plienkové obdobie“ a všetky väčšie prejavy lásky sa schovávali za zavreté dvere, cez moje obľúbené pokojné prostredie plné náhodnej lásky a holých zadkov (Some More), až po prejav lásky pred obecenstvom (My Pistachio).
 
Tieto diela v mojich očiach poukazujú na postupné lámanie bariér v svete, v ktorom je ešte stále láska niektorých ľudí považovaná za zlú, menejcennú, ba až zahanbujúcu! Ku každému dielku mám toho veľa, čo napísať, preto som sa rozhodla, že vám na akékoľvek otázky, postrehy a návrhy na moje vyjadrenia odpoviem priamo na discorde. 🙂
 
Taktiež dúfam, že sa vám tento nový nápad s balíkom prekvapení páči. Ak áno určite dajte vedieť či by ste o niečo podobne strelené mali záujem aj v budúcnosti.
 

Prajeme Vám príjemné neskoré pozeranie 

Škaredé Káčatko a Susannah

2 komentáre k “XXL prekvapenie po 22. hodine!”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *