Preložené kompletne: LIGHT

Všetko sa to začalo vetou,“Čo ty na to?“

No, bolo to náhle rozhodnutie, ktoré vôbec neľutujem. BL mám rada, ale musíte uznať, že najviac sa BL točí v školskom prostredí a preto sa vždy poteším, keď uvidím niečo unikátne. Z môjho pohľadu si viem predstaviť natiahnuť tento film na plné dve hodiny, lebo mi tam zopár vecí chýbalo, ale posolstvo bolo jasné a dojemné. Myslím si, že je to pre temnejší žáner BL v Taiwane dobrý začiatok a neviem sa dočkať podobných projektov. Režisér je známy temnejšou tématikou svojich príbehov, takže sa určite môžeme ešte tešiť na ďalšie poklady. 

A teraz zopár slov od Susannah: 

Ako už býva zvykom, po ukončení projektu nasleduje vyjadrenie.
 
Na srdci toho mám veľa. Kto vie, na čo narážam, rozumie. Kto to nevie, je šťastný človek. Kiežby som na tom bola rovnako. Podobne ako množstvo projektov predtým som Light objavila cez Káčatko úplnou náhodou. Prišla mi správa, čo ty na to? Preložíme? A už to bolo. Hoc sa za tie tri dni, čo o existencii tohto filmu viem, udialo množstvo vecí, som šťastná, že sme do toho šli.
 
Film sám o sebe je totiž nádherný. Hĺbka posolstva, ktoré som v ňom našla, ma len utvrdila v láske k tomuto žánru. K tvorbe malých projektov, ktoré vybočujú z rady a vďaka tomu sú špeciálne. Či si tento film opäť pozriem? Jednoznačne. Pri smútku, trápení, no aj sklamaní zo života si ho opäť pustím. Načerpám energiu, ktorú ponúka. Prijmem to malé svetielko nádeje, ktoré ukazuje.
 
Pretože ak ma tento film niečo naučil, tak to, že niekedy stačí tenký lúč svetla na to, aby prežiaril aj tú najhustejšiu tmu a pomohol odohnať zúfalstvo a rezignáciu. Každí z nás sa môže stať tým lúčom a zahnať tak plazivú temnotu, ktorá sa snaží pohltiť všetkých…
 
Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

 

Titulky nájdete na MEGA a video na ULOŽTO! K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Jeden komentár k “Preložené kompletne: LIGHT”

  1. Ďakujem za titulky 🙂 žáner bl som objavila iba pred par mesiacmi, no úplne ma to pohltilo 🙂 Mám veľmi rada trocha „iné“ bl, aj keď sa mi samozrejme páči aj klasika 🙂 veľmi sa na tento film teším, vďaka ešte raz 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *