Dokončený preklad: To My Star Season 2: Our Untold Stories

Ahojte,

a je to tu, oficiálne uzatvárame druhú sériu môjho najobľúbenejšieho kórejského seriálu – To My Star. Kto tu s nami bol pri preklade prvej série vie, že sa tento skvost v mojom pomyselnom rebríčku kórejských seriálov (a pochopiteľne aj v mojom srdiečku) zapísal na prvom mieste, takže som od druhej série mala vysoké očakávania.

S obrovským nadšením som sledovala každú epizódu a postupné napĺňanie potenciálu pokračovania. Vysoké hodnotenia, ktoré sprevádzajú tento seriál sú zaslúžené! V druhej sérii totiž nedošlo k žiadnemu úpadku (ako to, bohužiaľ, pri pokračovaniach častokrát je). Od prvej epizódy až po poslednú nás sprevádza brilantný herecký výkon oboch hlavných predstaviteľov, ktorých milujem nadovšetko a dúfam, že toto nie je ich posledný spoločný projekt. Určite si ich zaslúžia viac, pretože ich chémia je úchvatná a dopĺňajú sa tak dokonalo, ako my s Káčatkom (nie, nemohla som si odpustiť toto prirovnanie :D).

Pozitívne vyzdvihujem aj prostredie, ktoré sa presunulo z hektického mesta do pokojnej a malebnej dedinky plnej postarších ľudí s množstvom voľného času… Čo pochopiteľne znamená zapnutie predsudkov a najstaršieho kamerového systému na svete.

Dejová línia mi, ako niekomu, kto sám má problémy s dôverou a prešiel si neľahkých vzťahom, bola veľmi blízka a miestami som sa zamýšľala nad tým, čo presne by som v danej situácii robila ja. Obdivujem odhodlanie, s ktorým náš dokonalý herec bojoval o svoju spriaznenú dušu. Myslím, že každý z nás si v živote zaslúži takúto polovičku. Polovičku, ktorá nás dokonalo doplní, bude mať vlastnosti, ktoré nám chýbajú a nikdy nás neopustí a neprestane pre nás predstavovať pomyselný bezpečný prístav.

A teraz pár slov od našej udatnej prekladateľky, ktorá sa s týmto neľahkým prekladom popasovala ako hrdinka, a keďže som videla pôvodný anglický preklad, chcem sa jej takto verejne poďakovať, že sa ujala tohto diela a dodala mu to, čo mu chýbalo – skutočne kvalitný preklad, ktorý si herci, režisér, scenárista aj celý štáb za svoju pekelne dobre odvedenú prácu zaslúžia!

Neuveriteľné, ale skutočne sme sa dostali k záveru! Mám pocit, akoby som tento seriál poznala X rokov, a netuším čím to je. Možno je to tým, že na mňa zanechali herci, či ich postavy silný dojem a možno je to niečím iným. V každom prípade je oficiálne seriál To my star 2 dokončený. Viem, ako DLHO mne a Susannah trvalo dostať sa k záveru, ale neľutujem, že sa to tak natiahlo.

Postavy som si v prvej sérii zamilovala a okrem námetu sa mi páčilo aj ľudské zobrazenie postáv…a práve preto sa mi možno druhá séria až tak nepáčila. Všetko bolo veľmi ľudské – možno až príliš. Doteraz nechápem určité rozhodnutia postáv, ale rešpektujem, že aj také situácie sa v reálnom živote môžu stať. Predsa len, vzťahy bývajú niekedy veľmi komplikované. Možno by som vytkla scenáristke to, že veľa vecí nechala na publiku ako si vysvetlí a keďže som priamočiary človek, ktorý niekedy nemá čas čítať medzi riadkami, ma to trochu demotivovalo v pozeraní. V každom prípade, produkcia ako taká a herecké výkony sa mi veľmi páčili.

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku:
To My Star Season 2: Our Untold Stories

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

2 komentáre k “Dokončený preklad: To My Star Season 2: Our Untold Stories”

  1. Děkuji za překlad,take miluju tuhle sérii a mužu ji videt nekolikrát a neomrzí,šíleně se teším na přeložené díly,ješte jednou moooc děkuji

  2. Moc děkuji za překlad seriálu. Dnes jsem se celý den v práci těšila, až se večer podívám na druhou sérii, na kterou jsem nedočkavě čekala. Byla úžasná. Ještě jednou velké díky za váš překlad 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *