Dokončený preklad: Cutie Pie

Ahojte,

vidíme sa pri posledných častiach thajského seriálu Cutie Pie a ako to u nás býva zvykom, vždy po dokončení prekladu pridáme naše malé recenzie.

Cutie Pie ma definitívne zaujal dejom, ktorý znel roztomilo a zároveň „voňal“ novotou. Herec, ktorý hral nášho chladného riaditeľa som dobre pred premiérou poznala a to z trochu hektického seriálu WHY R U. Jeho herecký výkon sa mi páčil a ani v tomto projekte ma nesklamal a….bol to asi jediný herec o ktorom to môžem povedať. Mám pocit, že WHY R U a Cutie Pie boli asi písané rovnakými scenáristmi, pretože sa mi presne na nich nepáčia rovnaké veci a to scenárrrrrrrrrr!!! Máme tu epizódy, epizódy a opäť epizódy doslova o ničom a nikde sa v deji neposúvame. Konverzácie niekedy idú úplne čudným smerom a niekedy som začala pochybovať o vyspelosti postáv.

Ďalej, herecké výkony. Bohužiaľ, náš snúbenec prezývaný Annabelle ma totálne nezaujal a jeho plačlivé scény boli pre mňa utrpením – úprimnosť nadovšetko, ľudia. Nikto z hercov nežiaril ako svätojánska muška, ale tak, nebolo to až takééé zlééé a dalo sa to pozerať dokonca.

Pozitíva? Definitívne vysoký rozpočet a produkcia. Kamera, strih atď. toto sa mi veľmi páčilo. Štáb si fakt dal záležať, ale škoda, že sa to pokazilo pri scenári.

Keby som to mala zhrnúť, tak je to taký oddýchový seriál, ktorý si človek pozrie asi vtedy, keď má veľa voľného času a nemá chuť príliš premýšľať nad dejom. Ak hľadáte niečo s kúskom reality, tak radšej asi vyhoďte smerovku opačným smerom.

Majte sa a teraz predávam slovo mojej super duper korektore, Susannah: RECENZIA OBSAHUJE SPOILERY!

Ahojte,

dnes sa lúčime s ďalším fenomenálnym kúskom, ktorými je rok 2022 hojne požehnaný. Už pri opakovanom sledovaní prvého traileru k tomuto BL skvostu sme s Káčatkom vedeli, že do toho pôjdeme a som veľmi rada, že sme tak urobili. Bola to zaujímavá, úsmevná, no aj poučná jazda, ktorá vyzdvihla množstvo dôležitých tém a poukázala na najčastejšie problémy vo vzťahoch. Za podstatu celého seriálu považujem otázku nutnosti zmeniť sa pre toho, koho milujem najviac na svete. Za mňa určite nie! Nechcem sa meniť na niekoho, kým nie som, skôr zastávam názor, že je požehnaním nájsť niekoho, pri kom môžete byť sám sebou.


Dejová línia seriálu bola zaujímavá a neopozeraná, takže bolo zaujímavé sledovať, ako sa s ňou tvorcovia seriálu popasujú a myslím, že im to celkom išlo! No rozšírenie seriálu z pôvodných 10 epizód na 12 považujem za zbytočné. V mojich očiach to celému dielu skôr uškodilo a znížilo celkový pozitívny dojem. Ak sa na to pozrieme podrobnejšie 11. a 12. epizóda, ktoré neboli pôvodne plánované nám nepriniesli nič prevratné, ba naopak, došlo k zbytočnému nedorozumeniu, ktoré bolo do hodiny vyriešené. K nedorozumeniu, o ktorom si ani nie som istá, prečo k nemu vôbec došlo… Náš mladý pán Kuea sa pred Lian-om predsa už ukazoval v pravom svetle (spomeňme si na epizódu, v ktorej došlo k ukázaniu sa Lian-ovi v uniforme automobilového inžiniera…). A následne došlo o opätovnému úzkostnému zatajovaniu zo strany Kuea-u. Prišlo mi to zvlášne a mala som pocit, akoby scenáristi zabudli, že tento problém bol už vyriešený a v deji sa máme posunúť ďalej. Toto, pre mňa, neúnosné točenie sa v kruhu sme pokojne mohli vymeniť za viac krásnych a poučných rozhovorov o rovnosti, láske a spolunažívaní…

Veľmi pozitívne vyzdvihujem intímnu scénu medzi hlavnými postavami! Považujem ju za krásnu ukážku toho, že NIE, znamená vždy NIE, a že rešpekt a úcta k partnerovi sú v otázke posunutia vzťahu týmto smerom nevyhnutné! Krásne zvládnutá práca a je super, že sa do toho pustili týmto štýlom, pretože nie každý seriál si to dejovo môže dovoliť, preto som rada, že túto šancu využili!  

Za obrovské plus považujem aj opakované vyzdvihnutie problematiky legálnosti manželstiev rovnakého pohlavia!

Fakt, že „jedinečná“ žiadosť o ruku pozostávala z prespievania piesne, pri ktorej bol mladý pán sám požiadaný o ruku mi prišla „nejedinečná“ no pozitívne je, že nebolo nutné prekladať ďalšiu pieseň, takže JUCHÚ!

Čo sa týka ostatných párikov tak palec hore! Diao bol rozkošnosť sama a svoju rolu zahral s dokonalosťou! Fakt, že napadnutie tigrom vymenili za napadnutie psom bola asi najúsmevnejšia úprava oproti originálu, ale je pochopiteľné, že poslať na dieťa tigra by asi nebolo s „kostolným poriadkom“.  

Mních a „bad boy“ sú môj najobľúbenejší vedľajší pár a je veľká škoda, že nedostali viac priestoru, pretože si ho vďaka iskrám, ktoré medzi nimi lietali už odkedy sa prvýkrát objavili spolu na scéne zaslúžili!

Obrovskú radosť mi urobili aj hudba, kostýmy, priestory, kamera a strih.

Dúfam, že si seriál užijete, že sa vďaka nemu prenesiete na miesto, kde neexistujú žiadne starosti, a že sa vďaka nemu dokonalo odreagujete od zhonu posledných letných dní.


K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

7 komentárov k “Dokončený preklad: Cutie Pie”

  1. Ahoj,
    jste úžasné. Vaše stránky jsem objevila před pár týdny právě díky Cutie Pie, které mne okouzlilo. A zatímco jsem si ráda počkala na poslední dva díly (Dnes jste mi udělaly obrovskou radost. Mám prostě malé Vánoce.), shlédla jsem mnoho dalších seriálů s vašimi překlady. Jednoduše jsem tomu propadla.
    A před vámi smekám klobouk. Tolik času, trpělivosti a úsilí. Jste prostě jedničky.
    Já vám za sebe děkuji.

  2. Naprosto souhlasím s Kačátkem. Tenhle seriál je… úžasný ale přesto zklamal. Tak moc jsem se těšila na roztomilého darebáka skrývající svou divokou povahu ale místo toho přišla ufňukaná a až neuvěřitelně naivní postava. Spíše mi přijde že hlavním tahounem jsou intimní scény (proti kterým nic nemám, protože jsou naprosto famozní). Spíše mě na celém seriálu bavila Kuea-nova parta kámošů, asistent Foei a Syn-Nuer u kterých je škoda, že nemají více scén. Přes to všechno jsem si seriál užila.
    Velice Vám děkuji za tvrdou práci a těším se další překlady 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *