Halloweensky darček: The Closet

Ahojte,

dnešným posledným prekvapením je kórejský hororový kúsok z roku 2020 – The Closet. Osobne som z toho filmu mala spočiatku zmiešané pocity. Po bezobrazovej korektúre som ho zaradila do kategórie Insidious a bola som si istá, že sa nedozviem a neuvidím nič nové. Pri obrazovej korektúre a s otvorenou mysľou som si bez predsudkov uvedomila, že som toho získala viac, než som očakávala.

Ak sa vám po prečítaní obsahu, poprípade pozretí traileru bude zdať, že vás film nemá čím prekvapiť neverte si a dajme mu šancu. Zapozerajte sa do srdcervúcich detských príbehov a popremýšľajte nad tým, koľko nenávisti a zla je okolo nás. A keď vám to do seba konečne začne zapadať a vy si uvedomíte, že svet je plný ľudského odpadu zlomí vás dokonalý herecký výkon mladých herečiek.

Film ma donútil zamyslieť sa nad životom detí v mojom okolí a nad tým, koľko zla dokáže spôsobiť nezáujem zo strany tých, ktorých v detstve potrebujeme najviac.

P.S.: áno aj v hororoch dokážem nájsť posolstvá, takže nie, nikdy so mnou nechcete pozerať film :D… aj keď Káčatko pri nich nonstop kecá tak som asi menšie zlo.

P.S.S.: ak sa niekedy budete zamýšľať nad tým, ako vyčísliť hodnotu ľudského života obráťte sa na najsexi exorcistu v Kórei… <3

Titulky nájdete na Subscene a videá na ULOŽTO! K hardsubu sa dostanete pomocou tohto odkazu – TU!

A keď už ju tu tak pekne ohovárame, pošlime jej aj obrovskú vďaku za to, že sa dobrovoľne pustila do „strašidelnej“ tématiky. A samozrejme jej musíme dopriať aj priestor na pár slov:

Kto sa bojí ruku hore! Učite patrím medzi tých ľudí, ale aj tak som sa osmelila a preložila tento kórejský horor v ktorom určite nechýba strach!

Čo o ňom povedať okrem toho, že som ho pozerala pomedzi prsty? Dúfam, že sú niektorí z vás podobne naladený ako Susannah ktorá žije pre tento sviatok a oslavovala by ho ako ja Vianoce – čiže pokojne aj každý deň. Nechcem ani vedieť, ako dlho bude doma vysieť bosorácka výzdoba 😀

V každom prípade si užite tento sviatok, a ak neoslavujete dušičky alebo Halloween, tak si aspoň spravte romantické kino s blízkou osobou!

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

Jeden komentár k “Halloweensky darček: The Closet”

  1. No zpočátku jsem si říkala, jestli se na to mám podívat, ale zvědavost zvítězila 😀 a dobře jsem udělala. Ti Korejci opravdu umí točit bezva věci. Suso jsme na stejné vlně. Takového sexy exorcistu bych si taky pozvala 😀 a to bych ani nepotřebovala jeho služby 😀 😀 Moc Vám oběma dakujem, že jste se ujali tohoto projektu. Ste skvělé 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *