Oznamy

OZNAM: Kam pôjdeme?

Ahojte,

konečne sme tu s veľkým oznamom, v ktorom Vám zodpovieme na Vaše otázky, ktoré Ste nám adresovali do emailu.

V prvom rade, chcem v jednoduchosti vysvetliť situáciu – naše fialové úložisko končí.

Keďže to bola naša „základňa“ je pochopiteľné, že sme si museli čo najrýchlejšie nájsť vhodnú náhradu. Subscene a iné stránky, kde sa čisto nahrávajú iba titulky vo formátoch srt a pod. neprichádzali do úvahy, pretože v minulosti sa nám to vypomstilo a to formou kradnutia a znehodnotenia našich titulkov – preto sme prešli na hardsuby. Aj keď nové európske nariadenie je skutočne kruté, snažili sme sa nájsť vhodnú alternatívu, aby Ste neprišli o vaše príjemné noci so seriálmi a filmami a aby sme my neprišli o našu záľubu. Preto sme sa rozhodli prejsť na novú stránku s názvom – Dropbox.

Keďže úložisko oznámilo svoj koniec dosť neskoro, je pochopiteľné, že sme nestihli dať na túto platformu úplne všetko, ale skutočne sme pracovali hodiny a celú noc, aby sme Vám poskytli čo najviac materiálu na sledovanie. Týmto posielam obrovskú vďaku Susannah a jej super internetu, lebo skoro všetko nahrala ona sama a ja som išla ako povedala Susannah, „ako v lete na saniach“. No, po hodinách sedenia nad PC Vám prinášame 70 seriálov a 46 filmov. Zvyšok, ktorý ešte nie je na Dropboxe určite príde, ale musíte počkať, pretože niektoré projekty nemajú hardsuby a aj to chvíľu trvá. Filmy, ktoré majú nad 2GB sa Vám pokúsime nahrať na MEGA a dúfame, že to vydrží.

Nasledujúce dni ešte môžete očakávať spomalenie čo sa týka prekladania/časovania/korektúry, pretože sa snažíme spojazdniť Dropbox a MEGA na 100%.  

A teraz zopár slov od Susannah, ktorá dostáva plaketu za nahrávanie vesmírnou rýchlosťou!

Ahojte,

ako ste si už stihli všimnúť náš vždy verný fialový kamoš sa rozhodol pobrať na odpočinok (nútený) a tak sme si museli obhliadnuť iné možnosti. A bolo ich o dosť menej, než by ste čakali! No nakoniec sme po takmer hodinovej diskusii dospeli k záveru a zvolili si náhradníka (snáď s nami ostane roky a nepoberie sa do nejakej krabice zabudnutia ako fialový kamoško).

Určite vás všetkých najviac zaujíma to, nakoľko naše rozhodnutie ovplyvní chod stránky. No ak to pôjde podľa našich predstáv tak veci ostanú pri starom. Teda až na fakt, že sa po kliknutí na link ocitnete v novom svete. Veľkým plusom je, že sa nemusíte nikam prihlasovať, nič si kupovať ani podobné veci. Proste si stiahnete (poprípade vybehla aj možnosť priameho sledovania), čo chcete a užívate si život. Akékoľvek návrhy na zakúpenie balíčkov môžete ignorovať ALEBO si nejaký zakúpiť a využívať ho ako sklad na preklady. Super, že? Rozhodnutie je len a len na vás.

P.S.: nezabudni sa pred spaním všetci modliť, aby nám aj tento server neodišiel do večných lovísk, lebo v takom prípade ďalšie riešenia navrhujete vy…

Premiéra: Pit Babe

Ahojte,

takto uprostred noci Vás vítame s novým projektom, ktorý ste mohli vidieť „svietiť“ na našom webe! Je tu Pit Babe a musím povedať, že je to nečakaná jazda na ktorú som sa prv nie veľmi tešila. Okej, chápte ma. Toľko sklamaní v tomto roku!!! Bola som teda skeptická, ale keď som sa pustila do prvej epizódy, dalo mi to takú facku, že som z nej doteraz na dlážke! V prvom rade chcem vychváliť Pavla, pretože spravil neskutočne obrovský herecký pokrok. Naposledy som ho videla v 2 Moons 2 a bol ešte iba nováčik a mal veľa priestoru na zlepšenie. Roky prešli a som nesmierne rada, že tie roky skutočne využil na svoje zlepšenie.

Čo sa týka deja, dúfam, že Vás prekvapí rovnako ako mňa, pretože som sama nevedela, že to bude takýto žáner. Žáner, ktorý čítam roky a je v seriálovom svete neexistujúci. Dúfam, že sa Vám zapáči rovnako ako mne a Susannah a že budete netrpezlivo čakať na ďalšie epizódy.

Chémia medzi postavami je zatiaľ skutočne úžasná a neviem sa dočkať, čo si pre nás scenáristi ešte pripravili!

INFORMAČNÉ OKIENKO:

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Dokončený preklad: Dangerous Romace

RECENZIE BUDÚ OBSAHOVAŤ SPOILER ZA SPOILEROM, TAKŽE ČÍTAŤ NA VLASTNÉ RIZIKO!

Ahojte,

minulý piatok sme sa rozlúčili s ďalším thajským BL seriálom Dangerous Romance, ktorý nám toho prostredníctvom traileru sľuboval veľa. Netvrdím, že je to prvý (a určite ani posledný) projekt, pri ktorého sledovaní som premýšľala nad tým, čo sa to deje? Kde je to, čo mi bolo sľúbené? A možno sa sťažujem, iba preto, že som od tvorcov (celkom fenomenálneho) Bad Buddy čakala oveľa viac…

Najväčším problémom série bol perfektný (no bohužiaľ nevyužitý) námet. S Káčatkom sme očakávali boj so systémom, ako tomu bolo pri Not Me, no namiesto toho sme dostali nemastnú, neslanú romancu medzi údajnými rivalmi? Neviem, netvrdila by som… Enemy to lovers je veľmi obľúbený subžáner, ktorý priláka množstvo divákov. Tak tomu bolo aj pri Dangerous Romance. No pozor! Tohto konceptu sa nakoniec držal iba vedľajší párik (Nava + Guy), pretože hlavný pár sa po dvoch vydarených epizódach k láske posunul raketovou rýchlosťou.

Keď už spomíname konkrétne epizódy, nedokážem striasť pocit, že od tretej epizódy vyššie som sa zapozerala do iného seriálu. Možno som jediná, ktorú tá náhla zmena v správaní postáv zaskočila, no v mojich očiach sa jednalo o veľmi nesprávne rozhodnutie. Seriál tým upadol na kvalite a miestami som už iba čakala, kedy konečne daná epizóda skončí, aby som sa v ukážkach na ďalšiu dozvedela či sa ukážu postavy, ktoré ma zaujímajú. Dej ako taký zamrzol a otázky položené na začiatku série zostali nezodpovedané. No boli zopakované. Tou istou postavou. V nesprávny čas a úprimne… Úplne zbytočne, pretože pri opakovaní danej pasáže som mala pocit, že nám samotný scenárista ukazuje prostredník so slovami: „Fakt si si myslela, že tu budem riešiť tieto dôležité spoločenské témy?!“

Dokopy sa (podľa knihy) mali vytvoriť tri páriky. Dostali sme dva. Hoc ja osobne Kang-a a Sailom-a považujem skôr za „polopár“, pretože iba jeden z nich sa vo vzťahovej rovine snažil. Netuším, prečo je pre Chimon-a taký problém vžiť sa do deja a prejaviť lásku fyzickým gestom, no ako herec by si mal uvedomiť, že ak mu je to tak nepríjemné, môže presedlať na iný žáner. Popravde mi bolo Perth-a celú sériu ľúto, pretože to tam romanticky ťahal a snažil sa, no sám toho veľa nezmôže. Preto si myslím, že ich mali nechať v bromance rovine a romantiku prenechať skúsenému páriku Nava a Guy, ktorý sa toho veru neboja.

Tretím párikom mali byť Saifah a Name. Kto čítal naše postrehy k jednotlivým epizódam vie, že Name sa stal našou obľúbenou postavou a veľmi ma mrzelo, že nedostal viac priestoru, pretože by si ho určite zaslúžil. Čo sa týka veľkého bračeka, spočiatku som bola jeho postavou sklamaná, no koncom série som si ho veľmi obľúbila. Úprimne, doteraz nerozumiem, že fakt nič neukradol, pretože som si bola istá, že z toho domu zmizne všetko, čo nebude prilepené k zemi. No nezmizlo. Asi.

Okrem „krásneho“ ignorovania nastolenej otázky spoločenskej nerovnosti sa v mojich očiach scenárista dopustil ďalších OBROVSKÝCH prešľapov. Načrtli otázku šikany. Každý by mal vedieť, že šikana je zlo. A o zlu by sme sa mali baviť a upozorňovať naň. Ako bola otázka šikany vyriešená v tejto sérii? Ak si dobre spomínam – nijako! Ukážeme niečo nechutné, niečo pri čom sa človek cíti zle, no neukážeme žiadnu ľútosť? Kang sa párkrát s očami sklopenými k zemi ospravedlnil (aj to nie všetkým), no to pri tak brutálnej a podľa všetkého aj opakovanej šikane určite nestačí. Z chalanov sa stali naj. kamoši, točili vlogy, hrali spolu futbal a na minulosť len tak zabudli? Kto bol svedkom alebo obeťou šikany vie, že to takto nefunguje. Preto ma veľmi sklamalo, že sa táto otázka vôbec nevyriešila iba vyšumela do stratena.

Najviac z celej série ma však sklamala úplne posledná scéna. Nie som si istá či to bol pokus o vtip alebo surový výsmech faktu, že bol Sailom pri tej istej práci, na ktorú sa hral takmer znásilnený (čo ním počas celej série vôbec neotriaslo). Mimochodom ďalšia dôležitá a „šikovne“ zabudnutá téma.

Touto zdĺhavou recenziou sa nesnažím nikoho odradiť od sledovania Dangerous Romace. Pozrite si to, ani ja neľutujem, že sme na tom pracovali. Perth je jedným z najlepších mladých BL hercov a vždy budem s radosťou sledovať, každý jeho počin. Má talent, talent a ešte raz talent. Zaslúži si uznanie a podporu. Len ma mrzí, že ľudia, ktorý majú v rukách moc (ako napríklad scenáristi) tú moc len tak premrhajú a namiesto zlepšovania sveta a rozširovania obzorov spoločnosti nám predvedú to, čo tu bolo už miliónkrát. Nič nové, nič zaujímavé.

A teraz prenechávam slovnú štafetu našej prekladateľke:

Ahojte,

Dnes Vám prinášame komplet sériu Dangerous Romance a čo to znamená? Áno, ako už asi viete, znamená to, že sa budú písať recenzie. Úprimne, recenzie mi nerobia problém, ale tentokrát mi táto recenzia robila veľký problém. Mám veci prikrášliť, alebo mám ísť all-in a povedať úplne všetko čo mám na srdci? Rozhodla som sa, že zostanem verná sebe a budem k Vám na 200 percent úprimná.

Ak Ste ešte seriál nedopozerali, odporúčam Vám ho ísť dopozerať a spraviť si vlastný názor o tomto projekte. Nechcem, aby moja recenzia ovplyvnila Vaše pozeranie a skutočne tu nechcem nikoho huckať na svoj názor ohľadne tejto série. Skutočne je to iba môj názor a úprimne, budem rada, ak budete mať iné – lepšie – pocity, než ja.

Tak, začneme?

Čo sa mi na tomto projekte páčilo? Začneme touto otázkou, pretože je na ňu veľmi jednoduchá a jasná odpoveď. Námet a vzťah postáv Guy a Nava. Ak ma poznáte viete, že mám rada enemies-to-lovers trope a doslova preň žijem a som veľmi, veľmi, veľmi kritická, ak to niekto pokašle. Takže za námet dostáva tento seriál určite A. Taktiež neočakávaný vzťah Guy a Nava. Bol dynamický, zábavný a skutočne si udržal moju pozornosť. Pri každej novej epizóde som sa doslova modlila, aby mali dosť spoločných scén. A myslím, že na scénu v poslednej epizóde som čakala už od momentu keď som zbadala, že po sebe tí dvaja pokukujú.

Týmto sa moje pozitíva končia a nastáva obdobie temna.

Negatív je skutočne veľa – aspoň z môjho pohľadu.

Začneme názvom série – Dangerous Romance. Myslím, že Thajčania mali nechať pôvodný názov pretože ten vystihuje tento seriál oveľa viac. Pretože žiadne nebezpečenstvo som nevidela. Okej, videla, ale iba v jednej/dvoch epizódach a inak všetko.

Pokračujme námetom, ktorý som tak veľmi vychvaľovala. Áno, námet bol fantastický, ale samotný seriál sa od námetu, ktorý nám poskytli v ukážke totálne zmenil. Tento seriál mal hovoriť o sociálnych triedach a nerovnosti. Tento seriál nemal byť komédia, nemal byť o futbale a výletoch. Videla som už recenzie iných ľudí a veľakrát sme sa zhodli v tom, že prvé dve epizódy sú totálne iné, ako zvyšok seriálu a za mňa to tak fakt je. Prvá epizóda si držala melanchóliu a skutočne zobrazovala ťažkosť Sailomov-ho života. Zobrazovala rozdielnosť tried a aký je život v tomto nefér. Toto „depresívne“ naladenie sa mi veľmi páčilo. Čakala som teda, že to bude pokračovať a bude sa to podobať Not Me, ktorý si držal rovnakú citovú vlnu od prvej do poslednej epizódy. Not Me sa držal svojho cieľa a išiel si za ním, tu cieľ máme – sociálnu tematiku, ale tá sa stráca v tretej epizóde. Sailom má byť ten múdry študent, ale robí nerozumné rozhodnutia. Akoby mal výpadok pamäte a nepamätá si, čo sa mu udialo. A čo Kang? Kang má byť gangster, a ním aj je tie dve prvé epizódy, ale potom sa jeho osobnosť otočí totálne a som z toho viac ako v šoku. Nemyslite si, že som zmenu neočakávala, pretože očakávala. O tom je enemies-to-lovers, ale určite sa to nestane za dva seriálové dni. A to bol iba začiatok. Najviac ma dostala nemenovaná scéna, v ktorej doslova v jeden moment povie „milujem ťa a stojím pri tebe“ a hneď v druhej sekunde povie „nenávidím ťa, choď preč“. Môj mozog vyzerá doteraz takto „???????????“. Nechápte ma zle, Perth ako herec je skutočne špičkový, ale bohužiaľ, mal takýto scenár. Čo sa týka Sailomov-ho brata aka „kleptoman na úteku“ nemám čo veľa povedať. Nakoniec sa mi zapáčil asi? Stále som skeptická…chápete, je to možný kleptoman.

Ďalšia negatívna vec je chémia medzi postavami. Prvé dve epizódy? Fantázia. Chcem viac nenávistných momentov, ale…tie zmizli. Chcem sa mýliť v tomto, ale bohužiaľ nie. Tieto nasledujúce slová nie sú totiž iba môj názor, ale boli povedané samotnými hercami a hereckými coachmi GMMTV. Chimon (Sailom) má problém s romantickými scénami. Žiadnu chémiu som medzi postavami v neskorších epizódach necítila a možno to bude znieť kontroverzne, ale tie bozky boli….fúúúú. Nemyslite si, že som nejaká čudáčka, ktorá chce francuzáky. Nie, pokojne nepotrebujem ani jeden bozk v projekte, ALE ak tam má byť bozk, nech vyzerá dobre. Chimon vyzeral akoby musel ísť súrne na WC pri každom bozku. Odťahoval sa a ústa mal zavreté akoby sa bál, že z Perth-ových úst vylezú šváby. Chimon vie hrať, on to skutočne vie, ale nie romantiku.

A teraz po tomto všetkom sa asi pýtate, kde sa to pokazilo? Povedzme si najskôr fakty. Tento seriál NEMAL knižný námet. Aof (režisér Bad Buddy) vymyslel námet pre tento seriál a odovzdal ho scenáristom Bad Buddy, ktorí vytvorili tento skvost a zlyhali. Je iné robiť seriál, keď máte jasný podklad a je umenie (pre Thajcov) vytvoriť skutočný skvost bez knižnej predlohy. Úprimne, zostala som v šoku, keď som sa dozvedela, že tento seriál mal rovnakých scenáristov, ako Bad Buddy. Ak ma poznáte, viete, ako ten seriál milujem. Ako teda niekto kto pracoval na tak super projekte, mohol tak veľmi pokaziť tento? Myslím, že je to práve ich vlastná fantázia. Ich fantázia, ktorá tvorila tento scenár skoro z ničoho ich doslova utopila. Začínam premýšľať, ako by tento projekt dopadol, keby na tom Aof pracoval.

V každom prípade, ak Ste sa dočítali až sem, ďakujem a dúfam, že Vás tá recenzia príliš nezničila. Ak sa Vám tento seriál páčil, som viac ako rada, lebo som tým ja aj Susannah mohli niekoho potešiť. Určite sa podeľte o svoje pocity, ja som určite zvedavá!

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Prajeme Vám príjemné sledovanie

 

Nová epizóda: Dangerous Romance

Ahojte,

prinášame vám deviatu, po dlhšej dobe pomerne zaujímavú, epizódu BL seriálu – Dangerous Romance. Začínam mať pocit, že s Kang-om je to buď alebo. Žiadna zlatá stredná cesta pre neho neexistuje, takže Sailom (a pochopiteľne aj my) máme o zábavu postarané. A nech robí chýb, koľko chce a ľutuje svoje rozhodnutie v sekunde, keď ho spraví je to stále naše malé roztomilé vystrašené mačiatko.

Na druhej strane tu máme rozkošne kvitnúcu lásku dvoch „nepriateľov?“. Teda to nepriateľstvo som im neverila ani v ich spoločnom projekte – My Gear and Your Gown. Nemôžem si pomôcť, ale stačí jeden pohľad a mám pocit, že sa nám pred očami odohráva nejaká predohra a nie nenávistná scénka. Každopádne ak máte pocit, že neviete kam ďalej pozrite sa naľavo. Vážne! Pretože tam nájdete lásku.

A to najlepšie na koniec – Name je späť! Áno, áno. Už dlho som nebola tak okúzlená vedľajšou postavou. Akosi mi prirástol k srdcu a verím, že ak niekto dokáže napraviť nášho zlodejského klamára tak je to práve on.

Teším sa na zajtrajšiu epizódu a verím, že dej bude už iba takto nádherne napredovať a žiadna ďalšia stagnácia nás nečaká.

A teraz pár slov od našej dokonalej prekladateľky:

Ahojte,

aj dnes Vás vítame novou epizódou Dangerous Romance a musím povedať, že Nava a Guy sú môj najobľúbenejší pár tohto seriálu! Úprimne, nepovedala by som nie spin-off sérii ehm ehm. Čo v tejto epizóde okrem nich uvidíte? No predsa sexi „gangstera“ a nie tak kvalitnú hru snookeru. Skutočne, si neberte z tých scén príklad, prosím. Odkazujem Vám to ako fanúšička snookeru!!!

Dúfam, že sme Vám spríjemnili deň, či večer a uvidíme sa nabudúce.

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Prajeme Vám príjemné sledovanie

 

Nová Epizóda: Dangerous Romance

Ahojte,

začnem oznam tým, že sa nám poriadne schladilo, takže sa poriadne obliekajte a neprechladnite, tak ako ja a Susannah. Čo Vám poviem, sme večné pacientky!

A teraz späť k novej epizóde! Musím povedať, že Susannah má asi pravdu a veľká dráma začne až v EP11 čo…by ma veľmi pobúrilo, pretože stále dúfam, že sa stane niečo dramatické. Kto vie? Možno to čoskoro príde! V každom prípade highlight tejto epizódy bola rozhodne bitka dvoch nemenovaných rivalov! Komu fandíte? 

K hardsubu sa dostanete pomocou tohti linktu – TU!

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Nová Epizóda: Dangerous Romance

Ahojte,

nebojte sa aj tento víkend sa môžete pozrieť na novú epizódu Dangerous Romance, kde sa začalo niečo oficiálne romantické!

PS – Som jediná čo si myslí, že je ten brat jednoducho čudný?! 

PSS – Opäť špeciálna vďaka Susannah, ktorá túto epizódu zvládla načasovať a opraviť aj keď je chorá T.T 

Prajeme Vám príjemné sledovanie

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Z lásky iba pre vás

Ahojte,

po rokoch som sa konečne dokopala k zmenám na stránke, ktoré som plánovala už (no niektoré už od vzniku stránky), len nebol čas. Prvou veľkou zmenou je, že sme pre lepšiu prehľadnosť v rámci preložených seriálov a filmov pridali stránkovanie. Premýšľali sme nad rozcestník, avšak kto nás pozná vie, že to, z akej krajiny projekt pochádza či fakt, že dané dielo je BL vôbec neriešime. Preto sme sa v konečnom dôsledku rozhodli pre stránkovanie (na každej stránke sa vám zobrazí dokopy 10 projektov), no nebojte, vami veľmi obľúbený štýl zobrazovania názvu a obsahu diela pred nutnosťou „osudného kliknutia“ na stránku je ponechaný.

Keďže počet pokračovaní či už v seriálovej alebo filmovej podobe každým rokom narastá, ďalšou „vychytávkou“, ktorú sme si pre vás pripravili sú prekliky. Ak sa vám prvá séria zapáčila natoľko, že by ste si chceli pozrieť aj druhú nemusíte nič hľadať, stačí kliknúť na odkaz, ktorý sme si pre vás pripravili priamo na stránke k prvej sérii. A ak sa ocitnete na stránke k druhej sérii príliš skoro, nebojte, informovali sme vás o tom, aby sa váš zážitok zo sledovania diela nepokazil. A ako bonus sme pridali aj preklik k prvej sérii. Áno, až tak veľmi vás milujeme.

Keďže človek je tvor zábudlivý, vylepšili sme pre vás aj vyhľadávač. Odteraz ak si nebudete istý presným názvom diela, ktoré hľadáte stačí do vyhľadávača zadať iba jedno písmenko a počkať. Zobrazia sa vám všetky možnosti, ktoré si v pokoji prejdite a snáď nájdete, čo hľadáte.

Nová epizóda: Dangerous Romance

Ahojte,

mali by sme byť presne v polovici našej cesty a musím povedať, že táto epizóda nás konečne niekam pohla! Táto epizóda je plná smútku, športu, hnevu, ale hlavne začínajúcej lásky, takže sa dobre usaďte a pripravte sa na veľmi rýchlu jazdu.

PS – So Susannah sa verejne bijeme o srdce Name-a. Chce sa niekto do tohto súboja pridať?


K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

 

Nová Epizóda: Dangerous Romance

Ahojte,

dnes sme sa rozhodli Vám spríjemniť poobedného šlofíka novou epizódou Dangerous Romance, kde sa naši hlavní hrdinovia rozhodli staviť na rozkošnú kartu a tak si získať naše srdcia – škoda, že mne sa viac páči Kang ako bad boy ehm ehm! V každom prípade, už sa neviem dočkať na tú „temnú“ zmenu, ktorá nás čaká!

PS – Special vďaka patrí Susannah, ktorá mi veľmi pomohla pri tejto epizóde. To je tak, keď prekladáte veci, ktoré Vám trochu nesedia ehm….

A teraz zopár slov od super strelkyne Susannah!

Ahojte, tento týždeň začneme ďalšou epizódou Dangerous Romance. Viem, že ste zvyknutí na vydávanie epizód cez víkend, no dovolila som si celú sobotu stráviť mimo domu, takže sa to celé posunulo. Pokojne po mne hoďte rozhorčeným komentárom, možno ma v týchto (bohužiaľ) ešte stále celkom teplých dňoch schladí. Ale nie, viete, že si robím srandu, nič po mne prosím nehádžte. 🙂

A teraz k epizóde, ktorá bola riadkami požehnaná. Dejovým posunom ani nie, teda až na pár sekúnd pred koncom, ALE ukážky na najbližšiu epizódu mi vrátili vieru v toto dielo! Dúfam, že sa to opäť rozbehne, ako môj detský bicykel bez bŕzd (áno rozbitá hlava bola tak často, že ma na pohotovosti poznali po mene 😀 ) a prerazí všetky naše očakávania.

P.S.: posielam obrovské „ďakujem“ všetkým, ktorí sa podieľali na anglickom preklade a utvrdili ma v presvedčení, že nezáleží na tom, ktorý jazyk ako divák preferuješ, ale na tom, kto dané dielo prekladá… Fakt vďaka, snáď aj váš obľúbený seriál preloží niekto vám podobný. 😀

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!