Oznamy

Dokončený Preklad: Tinted With You

Prvý dokončený preklad roku 2022! Úprimne, ešte stále píšem 2021 a bude mi trvať, pokým si na to nové číslo zvyknem.

Tento mini seriál by som asi zhodnotila jednou vetou: Dostávame sa tam a blížime sa.

Musím povedať, že sa mi tento historický seriál viac páčil, ako prvá tvorba Južnej Kórei, ale stále je tam obrovský priestor na zlepšenie! Celý seriál pôsobil skôr ako námet a potenciál to má, lenže kvôli financiám nemohli ten potenciál naplno rozvinúť, čo sa pri počiatočných projektoch častokrát stáva. Dúfam, že sa ale Kórea nevzdá a do budúcna dostaneme historický seriál, ako sa patrí!

Užite si koniec príbehu princa, jeho strážcu a cestovateľom v čase!

A teraz zopár slov od Susannah

Ahojte,
 
asi ste to dnes nečakali, no tak ako v predošlom roku aj rok 2022 plánujeme prekvapovať, ohurovať a rozdávať vám radosť v tých najneočakávanejších chvíľach. Ako napríklad v piatok po 22. Veď a prečo nie?

Tinted With You sa tak oficiálne zapisuje ako prvý ukončený projekt za rok 2022. Už ho nič nepredbehne. Či sme vďaka tomu šťastné? No… úprimne? Ja ani nie. Začiatok roka by som radšej začala niečím šialenejším, ale za to môže aj fakt, že na tieto dávnodobé historické obdobia sa mi ťažšie zvyká. Káčatko by mohla potvrdiť, že niekedy aj niečo dokonalé nedokážem úplne oceniť, pretože to obdobie, v ktorom sa dej odohráva je pre mňa rušivé.

Na druhej strane som však vďačná za umelecký nádych diela, pretože umenie milujem a ich maľbu by som si s radosťou zavesila v pracovni. Alebo možno na chodbe. Kto vie, kde by sa maľba viac hodila, určite to s Káčatkom ešte prediskutujem.

Dejovo to bolo zaujímavé, aj keď som od konca čakala viac. Takže za mňa to stojí za jedno pozretie. Je to milé, pekné a pokojné, ale do kolien ma to veru nedostalo.

 

Prajeme Vám príjemné pozeranie

Škaredé Káčatko a Susannah

PS – Hodilo by sa to dať do obývačky na stenu si myslímmmmm ale tie bodky ako postavy ma rozsekali! 

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

PREMIÉRA: You’re My Sky

Dnes sa k Vám rútime šialeným tempom s thajskou novinkou! Musím povedať, že premiéra bola plná WTF is going on momentov, ale však posúďte sami!

PS – Je paradox, že je to projekt o športe, ktorý som nemala rada a naopak Susannah milovala! Čo dodať? Forever plavecký tím LOL!

A teraz zopár slov od reprezentantky baskebalistiek! 

Ahojte,
 
dnes sme si pre vás pripravili novinku v podobe najbláznivejšej prvej epizódy, akú som kedy mala tú česť vidieť. Seriózne uvažujem nad tým, že im vyrobím neviditeľnú medailu na ich obľúbenú medailovú ceremóniu. Tak sa s nami zmätene zasmejte na tomto cirkuse a ak náhodou niekto tuší, čo si vzala moderátorka ozvite sa mi. Chcem to aj ja. Pokojne priplatím.
 
Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Nová epizóda: Not Me

Ahojte srdiečka,

hlásime sa s novou epizódou NOT ME. Po každej epizóde mám chuť napísať predlhý oznam o tom, prečo sa tento seriál stáva každou novou časťou prelomovejším dielom v histórii BL seriálov, no musím si to šetriť na záver. Korektúra tretej časti bola skutočne výzvou a som na seba a Káčatko neskutočne hrdá, že sme sa tohto na preklad celkom náročného projektu ujali. Snáď sa vám epizóda bude páčiť tak ako nám a s radosťou a nedočkavosťou v srdci budete vyčkávať na oznam o ďalšej…

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Prajeme príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

2021 WRAP-UP – UPDATE

                                                      UPDATE (Susannah)

Je to neuveriteľné, ale skutočne tu máme posledný deň roku 2021. Ako vždy, pridávam vám novoročný oznam, alebo skôr wrap-up v ktorom zrekapitulujem môj prekladateľský rok, ktorý bol, musím podotknúť, veľmi hojný!

V prvom rade chcem pozdvihnúť fakt, že by som sa takto ďaleko nedopracovala, keby nebolo mojej korektorky/časovateľky a rodiny v jednom, Susannah. Nie vždy bolo všetko ružové, a ani krásne fialové, ale nikdy nič nie je na 100%. V každom prípade mi Susannah veľmi pomohla a nie iba v „profesionálnom“ svetle, ale aj osobnom. Jej smiešne otázky kladené na mňa, či dané slovo u mňa v hlave existuje ma vždy vie dostať do kolien, pretože áno, v mojej hlave mám veľakrát mix jazykov a potom z toho vzniknú skutočne unikátne slová! Keby nebolo nej, asi by ten finálny počet projektov za rok 2021 takto nevyzeral a bol by oveľa menší, ale keď ona vie tak krásne prosiť a kto by jej vedel odolať, však? Týmto chcem teda povedať veľké ďakujem!

Taktiež ďakujem aj divákom, ktorí si nás vedia pravidelne „naladiť“ a sú s nami v dobrom, ale aj zlom. Rok 2021 bol skutočne totiž náročný a nie iba kvôli „big C“ ale aj iným veciam. Stali sa krásne, ale aj škaredé veci, ale tak to býva. Človek sa musí postaviť a ísť ďalej a povedať si, že je to iba život a netreba sa zaoberať nepodstatnými vecami, ktoré nás reálne nikam, ale skutočne nikam nedostanú ďalej v našom osobnom raste. A práve vy, diváci, ste toho svedkom. Myslím si, že sme si všetci tento rok mnohokrát povedali „I don‘t give a shit, I don‘t give a fuck“ a tak to má byť vo veľa veciach! Dúfam, že ste tento rok mali vyvážený čo sa týka negatívnych a pozitívnych vecí, pretože práve v rovnováhe je krása. A ak práve projekty, ktoré som vám ja a Susannah pridali máte v šuflíku pozitív, musím povedať, že je to obrovská, ale skutočne obrovská pocta. Oproti hercom a celému štábu sme možno iba nejakí mravci, ale za seba, ako malý mravec som šťastná, že práve titulky ktoré dávame von vás vedia potešiť.

A teraz začneme s rekapituláciou, pretože to je gro koncoročných oznamov. Za rok 2021 som ja a Susannah pridali 49 projektov! Musím povedať, že je to viac ako obrovské číslo a vôbec som ho na začiatku roka 2021 nepredpokladala!

Môj rebríček od najlepších – kedy 1 predstavuje najvyššie hodnotenie – je nasledovný:
1. Better Days
2. We Best Love
3. Yin-Yang master: dream of eternity
4. Lovely Writer
5. Utsukushii Kare
6. Sei No Gekiyaku
7. The man who defies the world of BL
8. To my star
9. Tale of 1000 stars
10. Wuliang

Povedala som si, budem mať rebríček iba TOP10 pretože musím mať nejaký limit. Rebríček menej lákavých projektov sem nebudem dávať, lebo ich tak veľa nie je, ale medzi najväčšie sklamanie pre mňa určite patrí Bite Me a HIS – movie. Pri Bite Me som mala vysoké očakávania z toho dôvodu, že autorom knižnej predlohy bola autorka, ktorá spravila Manner of death a ten sa mi páčil, ale za medicínske sprostosti práve preto u mňa klesol trochu, ale stále to bol veľmi dobrý seriál a hlavne akčný a nový pretože síce je krimi seriálov veľa, ale ani jeden z nich nemal hlavných hrdinov, ktorí sú súčasťou LGBT. Presné vyjadrenie k Bite Me a filmu HIS nájdete TU a TU!

Do nového roka máme obrovské plány. Január sa iba doslova začal, no už nám klope na dvere nie jeden nový projekt a úprimne poviem, že nie som vôbec ready, pretože moje náročné obdobie bude ešte trochu dlhšie pretrvávať. Nebudem vám tu teda sľubovať hory-doly prekladov, ale viem vám sľúbiť to, že tu vždy budem. Zatiaľ sa majte a prajem vám krásne sviatky!

                                        A teraz sa k slovu hlási Sib:

Ahojte,

rok 2021 je úspešne za nami. Priniesol so sebou veľa radosti, no i starostí. Niečo vzal a niečo iné na oplátku ponúkol. Osobne som od októbra v štádiu čakania na rok 2022. Dúfam, že sa po polnoci spustí reštart a všetko zlé zmizne. Pre všetkých, ktorí sú na tom tak ako ja chcem vytiahnuť svoju najobľúbenejšiu myšlienku z Teen Wolf, ktorá sa mi v hlave preblisne pri akýchkoľvek ťažkostiach – Pamätaj, že svet je vždy v rovnováhe. Ak cítiš, že je všetko príliš dlho negatívne vyčkaj ešte chvíľku, pretože sa to nakoniec zákonite musí vrátiť do rovnováhy. –  A tak len čakajme spolu na tú našu súdenú rovnováhu.

V prvom rade by som chcela všetkým zapriať len to najlepšie. Nedávajte si predsavzatia, kvôli ktorým budeme neskôr demotivovaný! Choďte na všetky svoje sny bezhlavo no zároveň pomaly, aby vás výsledný efekt vašich skutkov nedostihol nepripravených. Netúžte po niečom, čo sa nedá a nepodceňujte sa vo veciach, ktoré zvládnete! Káčatku a všetkým ostatným školopovinným/školodobrovoľnepovinným želám šťastnú ruku pri ťahaní otázok, ústnych skúškach, zápočtoch a všetkom možnom, čo si pandemická situácia pre vás pripravila. Verte si a zvládnete to! A ak nie, tak to skúste ešte raz nič zlé na tom nie je!

Taktiež by som chcela poďakovať všetkým, ktorí pri nás ten rok stáli, pomáhali nám prekonať ťažkosti či už v podobe kradnutia tituliek, nehoráznej drzosti niektorých indivíduí či zákernosti iných prekladateľov. Poďme všetko spoločne hodiť za hlavu a vydajme sa do tohto krásneho 2022 šialenstva s čistým štítom. Nik totiž nestojí za to, aby sme si ho znechutili (vyčkajme aspoň na 2. 1. no nie 😀 ). Vymenovala by som vás osobne, no je vás také množstvo, že sa bojím, že by som niekoho omylom opomenula, takže stačí, ak sa pozriete do sekcie komentárov alebo do svojej pošty odoslaných emailov a ak sa nájdete v spojení s nami je tento odstavec špeciálne pre vás.

A teraz moje milované drahé Káčatko! Zbrklé Káčatko s nízkym sebavedomím ohľadom školy! Ďakujem ti za prvý celoročný titulkový maratón. Dúfam, že ich bude čo najviac a že si takýchto titulkovo hojných rokov ešte užijeme.

Ako už bolo spomenuté, preložili sme si pre vás dokopy 49 projektov. To je veľa! Oproti roku 2020, kedy sme nespolupracovali celý rok to činí rozdiel 36 prekladov! Rok 2021 sme začali dielkom Color Rush – publikované 21. 01. 2021 a ukončili Between Us Special – 27. 12. 2021. Čo sa týka môjho rebríčku TOP 10 no to by bolo zložitejšie, pretože mám TOP pri každej krajine. Áno všetko tak komplikujem opýtajte sa chudáčik Káčatka.  

Tak ešte raz a naposledy – len to najlepšie a užime si rok 2022 plnými dúškami…

          Škaredé Káčatko a Susannah 

 

PREMIÉRA: Behind Cut

Tak, a je to tu! Konečne tu máme premiéru nového BL seriálu. Musím povedať, že sa Kórejci poriadne rozbehli a ja ich v tom iba podporujem. Príbeh je dosť originálny a postavy sa mi dosť páčia. 

Chcem podotknúť, že keďže Viki sa rozhodla prekladať tempom slimáčika a Bilibili tam trepe sprostosti, tak ako to bolo pri Where your eyes linger, tento preklad je originálny- čiže môj. Povedzme, že je to pekný nácvik pre mňa hahah!

PS – Celkovo teraz preklady (hlavne dlhé projekty) stoja pretože ja (Káčatko) mám skúškové a trochu mi prihorieva pod zadočkom! Keď sa toto peklo skončí, nabehneme na pôvodné super rýchle tempo, takže sa nebojte! 

Užite si premiéru a čoskoro sa opäť vidíme!

Škaredé Káčatko a Susannah 

K hardsubu sa dostanete pomocou toho linku – TU!