Oznamy

Premiéra: I Will Knock You

Ahojte,

dnes sme si pre vás pripravili ešte jedno menšie prekvapenie v podobe môjho ďalšieho sólo projektu – I Will Knock You. Pre tento thajský komediálny BL seriál som sa rozhodla spontánne, no o to viac som z neho nadšená!

I Will Knock You je pre mňa výnimočný vo viacerých ohľadoch. Je to prvý dlhý seriál, ktorý som sa rozhodla sama prekladať (ale nebojte moja verná a milujúca prekladateľka mi robí kontrolu a bez jej podpory a pomoci by som tento oznam nikdy nepísala – takže jej pošlite božtek), taktiež je to prvý seriál, ktorý som už celý videla (kto je s nami dlhšie vie, že čo už vidím to neprekladám, poprípade nerobím korektúru, pretože moja zvedavosť je nasýtená a tak ma to už neláka). No musela som sa do neho pustiť, pretože ma prekvapivo rozosmial pri každej jednej epizóde! Skutočne rozosmial. Výbuchy smiechu a zlepšenie nálady zaručené. A keďže je to taký skvost, chcela som stáť pri zrode jeho prekladu, keďže oficiálny preklad je namojveru strašný (že z monológu dokáže platený prekladateľ urobiť plnohodnotný dialóg, to už je čo povedať 😀 ), pátrala som a pátrala a našla ázijskú komunitu amatérskych prekladateľov, ktorí sú ochotní sa o opravu podeliť aj v anglickom jazyku, za čo im aj tu ďakujem.

No dosť bolo výlevov! Sľúbila som vám poriadnu zábavu, však? Tak si to užite, minimálne tak ako ja. Snáď tento seriál zaženie všetky vaše nepríjemnosti a dovolí vám oddýchnuť si a schuti sa zasmiať aspoň na krásnych 45 minút.

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku:

I Will Knock You

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

Prekvapenie: Me no Doku Sugiru Shokuba no Futari

Ahojte,

táto super komédia sa k Vám dostáva iba vďaka Susannah, ktorá tento projekt nenápadne prepašovala do nášho zoznamu a musíme sa jej všetci kolektívne poďakovať, okej? Je to síce krátke, ale dobre ma počúvajte keď poviem, že aj krátke veci majú veľký potenciál.

Tento mini seriál obsahuje všetko, čo momentálne všetci potrebujeme a to je láska a humor. Nič viac! Niekedy je v jednoduchosti krása a práve preto sa mi tento projekt tak páčil. Nad ničím som si nemusela lámať hlavu a iba som sa chichúňala celý čas a prikyvovala pretože áno, tento seriál zobrazuje viacerých z nás! Nehanbite sa za seba a jednoducho sa odviažte a žite naplno. A teraz k tomu koncu…Bude druhá séria? Pretože ak nie, tak budem pod tým imaginárnym vodopádom stáť večne a kričať, „NANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII?????????“

A teraz zopár slov od mojej super rýchlej ženy, Susannah

Ahojte,

dnes sme k vám privítali s roztomilým krátkym japonským komediálnym prekvapením s predlhým názvom, ktorý si asi nikdy nezapamätám. (A už ani nemusím, pretože je úspešne za nami 😀 ). Hoc sú to iba 5 minútové epizódy, obsahom (a niekedy aj počtom riadkov bohužiaľ) dokážu milo prekvapiť. Kreatívne zobrazenie života milovníkov BL, zasadené do kancelárskeho prostredia, je čerstvým závanom niečoho nového a zatiaľ neokúkaného. Hlavná hrdinka sa svojej postavy ujala s nadšením a chválim jej komediálne reakcie a úchvatnú fantáziu, ktorú jej môže nejeden fantasy spisovateľ závidieť.Jediným mínusom sú pre mňa príliš rýchle ukončenia jej fantázií. No tak dajte jej pokoj, ide jej to super! Všetci chceme vidieť viac. Teda aspoň my s Káčatkom určite…

Dúfam, že vám tento milý seriál vyčaruje úsmev na tvári a spríjemní deň, mesiac, život… Kamkoľvek až svoju radosť pustíte. 🙂

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Japonské šialenstvo: A World Where Everything Definitely Becomes BL vs. the Man Who Definitely Doesn’t Want to be in a BL S2

Ahojte,

konečne je to tu! Prinášame vám 2 sériu japonského BL šialenstva – A World That Definitely Becomes BL VS A Man Who Definitely Doesn’t Want to Be in BL. Tak ako prvá séria (ktorú vám vrelo odporúčam si pozrieť) je aj táto nabitá úžasnými poučeniami z nášho krásneho sveta BL mangy. Táto dokonalá oddychovka, ktorá si získala naše srdcia, na kvalite vôbec nepoľavila. Je úžasné sledovať, ako japonské druhé série pribíjajú klinček do rakvičky názoru, že pokračovania sú vždy horšie. V tomto prípade to tak veru nie je! Užite si spolu s nami toto dokonalé šialenstvo, oddýchnite si, zasmejte sa a zabudnite na všetko, čo vás ťaží.

P.S.: nezabudnite sa potom pridať k nám a posielať smerom k hercom a režisérom a scenáristom tiché no intenzívne žiadosti o tretiu sériu 😀


A teraz pár slov od našej nenahraditeľnej prekladateľky:

A sme tu zas s úplne preloženým seriálom a tentokrát je to pokračovanie japonskej BL komédie! Bola som neskutočne rada, keď zverejnili info o tomto pokračovaní – je to totiž niečo jednoduché a vie to dobre človeka pobaviť. Veľmi som ocenila, že všetci pôvodní herci sa rozhodli hrať aj v pokračovaní, pretože musíte uznať, že hlavného hrdinu len tak niekto nezahrá! Keby som ale mala povedať, ktorá séria ma viac rozosmiala, asi tá prvá, ale tým sa nesnažím naznačiť, že toto bolo zlé. Práve naopak sa teším na možnú tretiu sériu! Tohto deja totiž nikdy nie je dosť!

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku:

Zettai BL ni Naru Sekai VS Zettai BL ni Naritakunai Otoko
2

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

 

Jarné prekvapenie: 3 nové filmy!

Just Friends?

Chcem asi začať tým, že keby Ste mi pred rokmi povedali, že raz toto budem prekladať, tak Vás vysmejem.

Tento filmík som skutočne videla pred X rokmi, kedy obaja herci boli iba „začiatočníci“ a v tom čase tento film spôsobil veľké haló. Ten, kto sleduje BL scénu vie, že voľakedy bola tvorba s takou tematikou taboo.

Teraz sa ale presuňme k deju, ktorý je veľmi jednoduchý, ale zase vyvinutý svojím spôsobom. Vieme skoro všetky podstatné fakty o hlavných postavách a preto pochopenie filmu je veľmi jednoduché. Herci sa mi páčia, scenár je trošku slabší, ale inak hodnotím tento film veľmi pozitívne.

Being Me:

Kde začať? Okej, začnem negatívnymi vecami – nech to máme z krku. Scenár, nič moc. Postava Mi Ni, katastrofa a v živote som nemala chuť niekoho zhodiť z….veď viete. Produkcia, opäť nič moc.

Tak a čo je teda dobré na tomto krátkom filme? Hlavný dej dvoch hrdinov a herecké výkony. Tento film sám o sebe má veľký potenciál na dlhšiu verziu, ale pochybujem, že niekedy bude. Chcela by som vidieť viac dimenzii postáv a celkovo, ten scenár poriadne upraviť. Námet ale je zaujímavý a to je to asi najväčšie pozitívum. Pri niektorých hláškach (hlavne Mi Ni) som pretáčala oči, ale inak to bolo dobré.

A samozrejme, nesmiem zabudnúť na jazykové okienko pána scenáristu. Myslela som si, že aspoň po kórejsky rozumie, ale asi nie…Týmto vyzývam francúzštinárov, aby sa zapojili do lúštenia dych berúcej francúzskej vety. Ak Ste ju pochopili, určite napíšte do komentára!

Private Lessons:

V jednoduchosti je krása? Asi tak by som toto celé zhrnula. Film patrí medzi „plienkové“ BL, ale za každú plienku sme radi, pretože iba vďaka tým plienkam sme tam, kde aj sme. Viem, moje prirovnanie k plienke asi nebolo najlepšie, ehm.

V každom prípade, námet je bombastický, ale tiež mi tam chýbala hĺbka. Viem si z tohto predstaviť 2-hodinový dramatický film plný intríg pretože predsa len, je to stále taboo téma. Herci sa mi páčili, aj scenár, ale neviem či som čudná, ale mala som problém pochopiť danú báseň – a to som zväčša v nich dobrá.

Filmy navrhla moja pravá ruka, Susannah, takže ak Ste sa tomuto prekvapeniu potešili, primárne sa poďakujte jej, pretože fakt by som sama od seba asi tie veci neobjavila 🙂


Being Me: Po Some More a Sweet Curse sa naša sieň slávnych zadkov rozšírila o nových členov! Okrem tanca a zadkov sa pri tejto kórejskej jednohubke môžete tešiť aj na rozkošných hercov a krásne prostredie. To by bolo k pozitívam všetko… Najväčším negatívom bol scenár a neschopnosť režiséra upriamiť pozornosť na to dôležité. Hoc vám film ako taký neprinesie nič nové, určite stojí za aspoň jedno zhliadnutie, pretože príbeh rodiacej sa lásky medzi najlepšími kamošmi sa nikdy neomrzí.

Just Friends: Spolu s Káčatkom tento film poznáme aj ako Vojenský gay pár! Krásny, vtipný kórejský krátky film, zameriavajúci sa na lásku počas vojenčiny. Super nápad, super herecké obsadenie aj prevedenie (za zmienku určite stojí aj zaujímavý výber spodného prádla :D). Vrelo odporúčam pozerať do úplného konca, pretože niekedy nás to najlepšie čaká až na konci…

Private Lessons: Tento krásny krátky kórejský film som prvýkrát videla pred 2 rokmi a vedela som, že ho musíme preložiť. Zamilovala som sa na prvé pozretie a som nesmierne vďačná Káčatku za to, že to pre mňa preložila, pretože ako sa opäť ukázalo, kvalita oficiálneho prekladu bola strašná a ja som až včera po prvýkrát videla tento zaujímavý skvost s kvalitnými titulkami, čo môj zážitok z pozerania prehĺbilo! (Taktiež stojí za zmienku fakt, že niektoré pasáže, ktoré v oficiálnom preklade nedávali zmysel ho konečne dávajú…) Vrelo odporúčam pozrieť si to aj stokrát, pretože to za to určite stojí. Je to jeden z tých lepších kórejských krátkych filmov…

Prajeme Vám príjemné pozeranie

Škaredé Káčatko a Susannah

K hardsubu Being Me sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

K hardsubu Just Friends? sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

K hardsubu Private Lessons sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Dokončený preklad: Utsukushii Kare Season 2

Ahojte,

so smútkom v srdci vám dnes prinášame poslednú epizódu fenomenálneho japonského BL – My Beautiful Man, ktorý sa už od vydania prvej epizódy, prvej série drží v mojom pomyselnom rebríčku najlepších japonských BL seriálov na prvom mieste.

Som nadšená, že som sa mohla podieľať na preklade a šíriť tento skvost aj k vám. Hoc ide iba o štyri polhodinové epizódy, musím uznať, že niektoré rozhovory nám dávali „pekne na zadok“ a oceňujem množstvo emócií, ktoré do tak krátkeho seriálu dokázali dostať. Herecké výkony boli, rovnako ako v prvej sérii, BEZCHYBNÉ! A už teraz viem, že King a Kameň mi budú neskutočne chýbať!

P.S.: Kto sa zamiloval do šatníka nášho Veličenstva tak ako ja?

A teraz pár slov od jedinej a jedinečnej prekladateľky – slečny Káčatkovej, ktorej by ružová mašlička pristala a pridala na roztomilosti rovnako, ako modrá kpt. Káčatku. 

Ahojte,

je to neuveriteľné, ale dnes sa dočasne lúčime s týmto japonským skvostom, ktorý patrí medzi moje obľúbené. Som rada, že som mohla pracovať na tomto super projekte spoločne so Susannah. Neskutočne som sa zabavila…a aj si poplakala. Veľmi sa mi páčilo, že sa atmosféra z prvej série nezmenila a že sa postavy drasticky nezmenili. Áno, bola by som radšej, keby sa Hira viac osmelil, ale aj som bola rada, že je to stále ten starý dobrý stalker, Hira. Herecké výkony asi ani nie je treba komentovať, pretože všetky boli úžasné. Málokrát sa mi stáva, že nemám o diele povedať žiadne negatívne vlastnosti. Za mňa sa im druhá séria veľmi vydarila – čo oceňujem, lebo druhé série bývajú väčšinou prekliate.

Príbeh našich holúbkov sa samozrejme ešte nekončí a netrpezlivo sa tešíme na filmové pokračovanie, ktoré bude napínavé – teda, ak sa budú držať knižnej predlohy! A teraz len dúfať, že ten film nevyjde von o nejakých tristo rokov…

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku:
Utsukushii Kare Season 2

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

Nové epizódy: Love in the Air

Ahojte,

prinášame vám 11 – 13 epizódu Love in the Air. Seriál budeme považovať za oficiálne ukončený až s prekladom špeciálu, na ktorom sa pracuje.

Informačné okienko o všetkom a o ničom:

Keďže ste nám počas tohto „obdobia temna“ aka obdobia pomalého prekladania dokázali zaslať cez 500 emailov s rôznymi otázkami oficiálne som to vzdala s odpisovaním a na najčastejšie kladenú otázku odpoviem tu. 

Plánované preklady nie sú (a ani v najbližšej dobe nebudú) aktualizované a to z toho dôvodu, že ani my samy netušíme, do čoho sa pustíme prednostne. To však neznamená, že nebudeme prekladať pokračovania, voľné pokračovania a filmy nadväzujúce na nami už preložené série.

Čo sa však týka druhých sérií, voľných pokračovaní a filmov, ktoré nadväzujú na seriál, ktorý sme my neprekladali – tam bude odpoveď vždy NIE. Ak nás niekedy zaujme až pokračovanie akéhokoľvek seriálu nepreložíme ho, kým nespravíme predošlé časti/série, aby bol preklad kompletný a jednotný.

Tým sa dostávame aj k projektu Our Skyy 2, z ktorého preložíme IBA tie epizódy, ktoré budú nadväzovať na nami preložené seriáliky.

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

Nové epizódy: Utsukushii Kare Season 2

Ahojte,

s radosťou vám prinášame druhú a tretiu epizódu druhej série Utsukushii Kare. Určite nezabudnite mať po ruke servítky, pretože v druhej epizóde vám vďaka smiechu potečú slzy prúdom. A pri tretej no… Tam vám k tomu náš kameň Hira dá (bohužiaľ) iný dôvod…

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku:
Utsukushii Kare Season 2

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

Premiéra: Moonlight Chicken

Ahojte,

dnes Vás tu vítam ja, Škaredé Káčatko! Ako už môžete vidieť, dnes sme si pre Vás pripravili thajskú novinku s názvom Moonlight chicken na ktorú som sa spoločne so Susannah NESKUTOČNE tešili! Poznám prácu režiséra a som s ňou veľmi spokojná a vedela som, že by sa muselo stať neviem čo, aby ma tento projekt sklamal. Prvé dve premiérové epizódy boli také aké som očakávala – výborné. Susannah mala najskôr dosť zlé pocity z jednej postavy, ale vedela som, že si ju skôr či neskôr získa a aj sa tak stalo. Som zvedavá či zistíte, o ktorú postavu ide!

Dúfam, že sme Vám spríjemnili dnešný večer a čoskoro sa uvidíme pri ďalších epizódach!

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah

K hardsubom sa dostanete pomocou tohto linku – TU!

Dokončený preklad: To My Star Season 2: Our Untold Stories

Ahojte,

a je to tu, oficiálne uzatvárame druhú sériu môjho najobľúbenejšieho kórejského seriálu – To My Star. Kto tu s nami bol pri preklade prvej série vie, že sa tento skvost v mojom pomyselnom rebríčku kórejských seriálov (a pochopiteľne aj v mojom srdiečku) zapísal na prvom mieste, takže som od druhej série mala vysoké očakávania.

S obrovským nadšením som sledovala každú epizódu a postupné napĺňanie potenciálu pokračovania. Vysoké hodnotenia, ktoré sprevádzajú tento seriál sú zaslúžené! V druhej sérii totiž nedošlo k žiadnemu úpadku (ako to, bohužiaľ, pri pokračovaniach častokrát je). Od prvej epizódy až po poslednú nás sprevádza brilantný herecký výkon oboch hlavných predstaviteľov, ktorých milujem nadovšetko a dúfam, že toto nie je ich posledný spoločný projekt. Určite si ich zaslúžia viac, pretože ich chémia je úchvatná a dopĺňajú sa tak dokonalo, ako my s Káčatkom (nie, nemohla som si odpustiť toto prirovnanie :D).

Pozitívne vyzdvihujem aj prostredie, ktoré sa presunulo z hektického mesta do pokojnej a malebnej dedinky plnej postarších ľudí s množstvom voľného času… Čo pochopiteľne znamená zapnutie predsudkov a najstaršieho kamerového systému na svete.

Dejová línia mi, ako niekomu, kto sám má problémy s dôverou a prešiel si neľahkých vzťahom, bola veľmi blízka a miestami som sa zamýšľala nad tým, čo presne by som v danej situácii robila ja. Obdivujem odhodlanie, s ktorým náš dokonalý herec bojoval o svoju spriaznenú dušu. Myslím, že každý z nás si v živote zaslúži takúto polovičku. Polovičku, ktorá nás dokonalo doplní, bude mať vlastnosti, ktoré nám chýbajú a nikdy nás neopustí a neprestane pre nás predstavovať pomyselný bezpečný prístav.

A teraz pár slov od našej udatnej prekladateľky, ktorá sa s týmto neľahkým prekladom popasovala ako hrdinka, a keďže som videla pôvodný anglický preklad, chcem sa jej takto verejne poďakovať, že sa ujala tohto diela a dodala mu to, čo mu chýbalo – skutočne kvalitný preklad, ktorý si herci, režisér, scenárista aj celý štáb za svoju pekelne dobre odvedenú prácu zaslúžia!

Neuveriteľné, ale skutočne sme sa dostali k záveru! Mám pocit, akoby som tento seriál poznala X rokov, a netuším čím to je. Možno je to tým, že na mňa zanechali herci, či ich postavy silný dojem a možno je to niečím iným. V každom prípade je oficiálne seriál To my star 2 dokončený. Viem, ako DLHO mne a Susannah trvalo dostať sa k záveru, ale neľutujem, že sa to tak natiahlo.

Postavy som si v prvej sérii zamilovala a okrem námetu sa mi páčilo aj ľudské zobrazenie postáv…a práve preto sa mi možno druhá séria až tak nepáčila. Všetko bolo veľmi ľudské – možno až príliš. Doteraz nechápem určité rozhodnutia postáv, ale rešpektujem, že aj také situácie sa v reálnom živote môžu stať. Predsa len, vzťahy bývajú niekedy veľmi komplikované. Možno by som vytkla scenáristke to, že veľa vecí nechala na publiku ako si vysvetlí a keďže som priamočiary človek, ktorý niekedy nemá čas čítať medzi riadkami, ma to trochu demotivovalo v pozeraní. V každom prípade, produkcia ako taká a herecké výkony sa mi veľmi páčili.

K hardsubu sa dostanete pomocou tohto linku:
To My Star Season 2: Our Untold Stories

Prajeme Vám príjemné sledovanie

Škaredé Káčatko a Susannah